Sprawdzone sposoby na zdrowy sen. Jak budzić się rano wypoczętą?

Zdrowy, spokojny sen powoduje, że budzimy się rano wypoczęte, pełne ochoty do działania i niestraszne nam zadania dnia codziennego. Za spokojny sen odpowiada wiele czynników – nastrój w jakim położymy się spać, warunki w jakich śpimy, a także czas snu. Jak budzić się rano wypoczętą? W dzisiejszym wpisie znajdziecie moje sprawdzone sposoby na zdrowy sen.

Sprawdzone sposoby na zdrowy sen. Jak budzić się rano wypoczętą?

Sprawdzone sposoby na zdrowy sen. Jak budzić się rano wypoczętą?

Wieczorny relaks

Relaksująca kąpiel, chwila ze spokojną książką tuż przed snem albo 10 minut z muzyką klasyczną pozwolą Ci się zrelaksować i zapomnieć o trudach dnia codziennego. To sprawdzone sposoby na zdrowy sen. A dlaczego? Taki relaks pozwala nam się wyciszyć i uspokoić nasz organizm.

Wybierając książkę pamiętaj, iż powinna być to przyjemna i lekka pozycja, nie powieść typu akcja, sensacja, kryminał. Jeśli jesteś osobą, która nie może oderwać się od czytania i ciągle myśli o tym “co stanie się dalej” daruj sobie tę formę relaksu, bo nie spełni ona swojego zadania.

Relaks ma na celu wyciszenie i pozbycie się z głowy myśli, które cały dzień ją zaprzątały. Wieczór jest tylko dla nas. Jeśli nie zdążyłaś zrealizować wszystkich planów albo ustalasz co będziesz robić jutro – zapisz to. Uspokój swoje myśli, daj odpocząć głowie. Ciągłe zastanawianie się nad tym, co masz jeszcze do zrobienia na pewno nie pozwoli Ci się zrelaksować. Mi zdecydowanie nie pozwala. Dopóki nie zapiszę sobie w plannerze tego, co mam do zrobienia jutro, nie ma mowy o odprężeniu.

Przygotuj miejsce do spania

Jedną z najważniejszych kwestii zapewniającą zdrowy sen, jest odpowiednio przygotowane miejsca do spania. Po pierwsze zadbaj o świeże powietrze. W zimie najlepiej przewietrzyć sypialnię przed samym snem, z kolei w lecie dobrym pomysłem jest spanie z otwartym lub uchylonym oknem. Świeże powietrze odpręża, pomaga nam zasnąć i wpływa pozytywnie na sen. Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie, aby w lecie spać z zamkniętym oknem. Lubię wieczorne chłodne powietrze i śpiew ptaków za oknem.

Samo wywietrzone pomieszczenie nie zapewni komfortowego snu. Niezbędne do tego jest odpowiednie łóżko oraz materac. Dobrze dobrane zapewnią nam odpowiednią wygodę spania. O tym na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając zarówno łóżko, jak i materac pisałam Wam już jakiś czas temu. Tworząc tamte wpisy nie miałam pojęcia, że istnieją ekologiczne materace do spania. Słyszeliście o nich?

Sprawdzone sposoby na zdrowy sen. Jak budzić się rano wypoczętą?

Materace ekologiczne PlantPur – idealny wybór do spania

Materace ekologiczne PlantPur wykonane są z produktów roślinnych. Dzięki temu są one przyjazne dla środowiska oraz zdrowia. Firma PlantPur tworząc swoje materace nie stosuje toksycznych klejów i rozpuszczalników, a substancje ropopochodne w 50% zastępowane są olejami roślinnymi. Materac ekologiczny zapewnia komfort snu, wygodę, a do tego korzystnie wpływa na zdrowie. Zamawiając materace PlantPur mamy pewność, że nie pochodzą one z masowej produkcji, są szyte ręcznie.

Jaki materac wybrać?

PlantPur przygotował dla swoich klientów kilka linii eko materacy tak, aby każdy mógł wybrać ten najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. PlantPur Composite wykonany został z pianki termoelastycznej i składa się on z dwóch warstw o łącznej grubości 27 cm. Warstwa pierwsza to baza materaca, a druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Dzięki temu materac dopasowuje się do ciała, redukuje nacisk i odciąża mięśnie.

Druga linia materacy ekologicznych to PlantPur Natural. Jest to materac piankowy, który również składa się z dwóch warstw – pierwsza to ekologiczna pianka z dodatkiem oleju kokosowego, z kolei druga zawiera do 50% olejów roślinnych, dzięki której materac jest wygodny i komfortowy. Baza materaca ma powierzchnię moletkowaną co może być wykorzystywane w profilaktyce przeciwodleżynowej lub do samego leczenia odleżyn.

Trzecia linia materacy PlantPur została przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Materace PlantPur Baby zbudowane są z dwóch warstw. Pierwsza to baza, wykonana z pianki zawierającej do 50 % olei roślinnych, druga to praktyczny materac nawierzchniowy, który przystosowany jest do częstego czyszczenia.

Zdrowy, spokojny sen to klucz do udanego dnia. Wysypianie się nie tylko wpływa na nas pozytywnie – w końcu jesteśmy pełne sił do działania, ale i jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Brak snu lub nieodpowiedni sen działają niekorzystnie na zdrowie. Nasz organizm nie jest w stanie odpocząć, zregenerować się i nabrać sił. Jesteśmy ospałe, rozkojarzone i jedyne o czym myślimy to odpoczynek.

Jak tego uniknąć?

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na zdrowy sen? Jak Wy relaksujecie się wieczorem? Słyszałyście kiedykolwiek o ekologicznych materacach od PlantPur?

* Wpis powstał przy współpracy z marką PlantPur.

Close