Plany na najbliższe miesiące, czyli szykują się zmiany - Dom na obcasach

Tegoroczne wakacje będą dla mnie dość pracowite. Do końca sierpnia chodzę na praktyki, więc o dłuższym wyjeździe nie ma mowy. Wykorzystując w pełni wolny czas popołudniami chciałabym w ciągu tych dwóch miesięcy wcielić w życie kilka projektów, które już od dawna siedzą mi w głowie. Moje plany na lipiec i sierpień dotyczą przede wszystkim zagadnień około blogowych. O tym co zamierzam zmienić, a co powołać do życia w najbliższym czasie poczytacie w dzisiejszym wpisie.

Plany na najbliższe miesiące, czyli szykują się zmiany

Plany na najbliższe miesiące, czyli szykują się zmiany

Dom na obcasach

Pierwszym z moich wakacyjnych planów jest rozkręcenie bloga. Ostatnio zaniedbałam go nieco przez zbyt dużą ilość obowiązków. Mówiąc rozkręcić, mam na myśli wypromować go w sieci i zdobyć nowych czytelników.

Kolejna kwestia jeśli chodzi o Dom na obcasach to częstotliwość pojawiania się postów. Dotychczas ukazywało się ich przeważnie 3 w tygodniu, ale wydaje mi się, że to trochę za dużo. Doszłam do wniosku, że jako czytelnik wolę kiedy na danym blogu pojawia się 1-2 wpisy w tygodniu. Mam wtedy czas, aby spokojnie je przeczytać. Gdy wpisów jest więcej nie starcza mi po prostu czasu na to, żeby odwiedzić wszystkie ulubione blogi i zapoznać się z każdym artykułem. Myślę, że u was jest podobnie, dlatego od teraz na Dom na obcasach będzie pojawiało się 1-2 wpisy w ciągu tygodnia.

Poza rozkręceniem bloga i redukcją wpisów postanowiłam przenieść Dom na obcasach na nowy serwer, a dokładnie do nowego hostingu. To w sumie nie są już plany na przyszłość, bo blog śmiga na nowym hostingu od zeszłego piątku. Od razu przepraszam za niedogodności, które wystąpiły w piątek​. ?

Social media

Następy element, który wymaga nieco pracy i nowej strategii to social media. Chodzi mi przede wszystkim o Facebooka, który co chwila zaskakuje mnie czymś nowym. Z tego co się orientuję wiele osób miewa problemy z zasięgiem postów na FB. U mnie jest z tym różnie. Jeden wpis ma naprawdę sporą ilość wyświetleń, a kolejny widzi tylko kilkaset osób. Mam kilka pomysłów na to jak podkręcić wyniki na FB i tym również planuję zająć się w ciągu najbliższych miesięcy.

Blog o….. blogowaniu i nie tylko

Jak wiecie, z wykształcenia jestem informatykiem. Moja działalność w sieci kręci się wokół pisania tekstów na zlecenie oraz obsługi stron www. Blogowaniem oraz techniczną stroną działania serwisów www zajmuje się 7 lat. Kwestiami związanymi z SEO i marketingiem internetowym nieco krócej​. Nie jestem alfą i omegą, ale swoją wiedzą związaną z tymi tematami będę dzielić się z Wami na nowym blogu, który wystartuje już niebawem. Mam nadzieje, że będzie to miejsce, w którym będziemy wymieniać się wzajemnie posiadaną wiedzą. Dzięki temu każdy z nas będzie miał szansę nauczyć się czegoś nowego, co może zaprocentować w przyszłości i pozwolić naszym blogom działać sprawniej.

Nowy profil na IG

Kolejną nowością, która powstaje, a raczej już powstała jest profil na Instagramie – Na Zielonym Szlaku. Podróże​ to jedna z moich pasji, szczególnie jeśli chodzi o wycieczki po Polsce. Uważam, że w naszym kraju jest wiele pięknych i nieodkrytych miejsc, które warto zobaczyć. Na profilu znajdziecie zdjęcia z podróży i wycieczek – te aktualne i nieco starsze. Zapraszam ?

Bullet Journal – kolejne podejście

Planowanie i organizacja to sztuka, która dobrze opanowana procentuje w życiu. Dzięki dobrej samoorganizacji można zaoszczędzić sporo czasu, zyskać chwilę dla siebie – na relaks albo dla rodziny. Jak dotychczas nie znalazłam idealnego systemu planowania, ale BuJo zachwycił mnie już dawno i pomimo dwóch nieudanych prób wracam do niego po raz trzeci. Na AliExpress kupiłam piękny notes, długopisy, naklejki. Czekam, aż wszystko przyjdzie i biorę się za planowanie.

Rozkręcenie i poszerzenie działalności

Plany na najbliższy czas – może nie na lipiec i sierpień, ale na kilka najbliższych miesięcy to również poszerzenie j rozkręcenie działalności w sieci. Po zrobieniu magisterki chciałabym założyć własną działalność gospodarczą i do tego czasu moim celem jest zdobycie nowych klientów, tak aby zakładając działalność mieć już jakieś zaplecze i wyrobioną markę.

Dokończenie powieści

Pewnie niewiele z Was wie, ale jednym z moich marzeń jest napisanie książki. Już jakiś czas temu postanowiłam wcielać w życie swoje marzenia. Zamieniam je w cel i staram się realizować. Tak było też tym razem. Książkę zaczęłam pisać parę miesięcy temu i chciałabym ją wreszcie skończyć. Mówiąc o książce, nie mam na myśli poradnika, ale powieść. Tym razem kryminalną.

Wycieczka w Tatry

Ostatnim z moich planów na najbliższy czas jest wycieczka w Tatry. Poprzednio nasz weekendowy wypad pokrzyżowała pogoda. Mam nadzieje, że tym razem będzie lepiej i wszystko się uda ?

Sporo tych planów na najbliższy czas. Chciałabym zrealizować je wszystkie,choć nie wiem czy się uda. O postępach na pewno będę Was informować.

A na koniec chciałam zapytać Was o plany na lipiec i sierpień. Macie jakieś?

Close