Który podkład wybrać? - Moje wrażenia po teście 3 podkładów - Dom na...

Wciąż jestem na etapie poszukiwania idealnego podkładu dla mojej skóry. Jak dotychczas każdy z testowanych przeze mnie kosmetyków tego typu miał jakieś wady – słabe krycie, krótka trwałość, świecenie skóry, podkreślanie suchych skórek, alergia. Ostatnio w moje ręce trafiły trzy ciekawe fluidy – Rimmel Fresher Skin, Maybelline Super Stay 24H oraz Bell HYPOAllergenic Mat&Soft Make-Up. Który z nich spisał się najlepiej? Który podkład wybrać do codziennego użytku? Zapraszam dzisiaj na recenzję tych trzech kosmetyków.

Który podkład wybrać? – Moje wrażenia po teście 3 podkładów

Który podkład wybrać? - Moje wrażenia po teście 3 podkładów

Bell HYPOAllergenic, Mat&Soft Make-Up

Jak dotychczas nie miałam żadnych niemiłych doświadczeń z marką Bell. Wszystkie kosmetyki, których używałam sprawowały się świetnie i byłam z nich bardzo zadowolona – szczególnie z maskar. Tym razem w moje ręce trafił fluid Mat&Soft Make-Up, wybrałam odcień 01. Podkład rozprowadza się na skórze bardzo dobrze, nie jest ani za rzadki, ani za gęsty. Jeśli chodzi o krycie to spisuje się przeciętnie – nie maskuje niedoskonałości w 100%, ale delikatne przebarwienia i blizny jest w stanie pokryć. Podkład lekko matuje skórę i utrzymuje się na niej przez około 8 godzin. Nie tworzy efektu maski, nie powoduje żadnego uczulenia. Moim zdaniem fluid sprawdził się całkiem dobrze, choć moim KWC nie został. Kolejny kosmetyk Bell na plus.

Pojemność: 30ml
Cena: 25zł

Który podkład wybrać? - Moje wrażenia po teście 3 podkładów

Maybelline, Super Stay 24H

Kolejnym z testowanych przeze mnie ostatnio podkładów był Maybelline Super Stay 24H. Przed zakupem zapoznałam się z opiniami na jego temat. Wiele dziewczyn pisało, że podkład po nałożeniu lekko ciemnieje, więc wybrałam dość jasny odcień(05). Niestety okazał się on zbyt jasny – efektu ciemnienia na skórze nie zaobserwowałam w ogóle. Ze wszystkich trzech testowanych przeze mnie fluidów, ten rozczarował mnie najbardziej. Bardzo mocno podkreśla suche skórki, słabo kryje, jest rzadki i ciężko go nakładać, bo słabo się wchłania. U mnie sprawdził się najlepiej jako baza pod makijaż. Zazwyczaj używam samego podkładu i daruję sobie puder, w jego przypadku nałożenie pudru było koniecznością. W tej roli fluid sprawuje się świetnie. Makijaż utrzymywał się na skórze przez cały dzień. Podkład również nie powodował alergii.

Pojemność: 30ml
Cena: 42zł

Który podkład wybrać? - Moje wrażenia po teście 3 podkładów

Rimmel, Fresher Skin

Rimmel Fresher Skin otrzymałam w ramach współpracy. Moja opinia jest jednak bezstronna, a podkład jest przeciętny. Podoba mi się jego opakowanie – słoiczek. Jest poręczny i wygodniejszy niż butelki z pompką. Odcień, który testowałam to 103. Podkład jest lekko “klejący” i trzeba szybko rozprowadzać go na skórze, gdyż lubi zastygać. Jeśli chodzi o krycie niedoskonałości, to oceniam jego działanie jako przeciętne – coś jak w podkładzie Bell. Trwałość również jest na podobnym poziomie – ok. 8h. Zaraz po nałożeniu podkładu “czuć” go lekko na skórze. Uczucie to mija jednak po chwili lub po prostu się do niego przyzwyczajamy.

Pojemność: 25ml
Cena: 37zł


Który podkład wybrać do codziennego użytku? Mnie najbardziej do gustu przypadł fluid Bell. Ten z Rimmel również sprawuje się dobrze, jednak to “czucie” go na twarzy spowodowało, że lepiej oceniam podkład marki Bell.

Znacie testowane przeze mnie podkłady? Co o nich myślicie?

Close