Spontex Aqua Revolution System — czy warto? - Dom na obcasach

W dzisiejszym wpisie mam dla Was test i recenzję nowego mopa Spontex Aqua Revolution System. Czym wyróżnia się spośród innych tego typu produktów? Przede wszystkim innowacyjnym systemem oddzielającym wodę czystą od brudnej, a także zupełnie nowym mechanizmem osuszania mopa. Czy jest to produkt warty polecenia? Jakie są moje wrażenia po stosowaniu mopa Spontex Aqua Revolution System? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Spontex Aqua Revolution System

Spontex Aqua Revolution System — wygląd i budowa

Po otwarciu dużej, ale niezbyt ciężkiej przesyłki przyszedł czas na złożenie mopa. Spokojnie to nic trudnego, można poradzić sobie nawet bez dołączonej do zestawu instrukcji. Samo złożenie zestawu trwa nie więcej niż minutkę. Spontex Aqua Revolution System składa się z mopa oraz dwuczęściowego wiadra. Okrągła końcówka mopa wykonana jest z mikrofibry, która doskonale zbiera brud i jest łatwa do utrzymania w czystości. Praktyczne i funkcjonalne (również okrągłe) wiadro składa się z dwóch pojemników — jednego na czystą wodę oraz drugiego na wodę zabrudzoną. Mniejsze wiadro — to na czystą wodę, wyposażone jest w specjalny mechanizm służący do namaczania, prania oraz osuszania mopa. Wspominając o budowie Spontex Aqua Revolution System, nie mogę nie napisać kilku słów na temat jego wyglądu. Mop jest po prostu śliczny — jak dla mnie jego kolory są idealnie dobrane!

Spontex Aqua Revolution System

Spontex Aqua Revolution System — funkcjonalność

Dwuczęściowe wiaderko mopa Spontex Aqua Revolution System pozwala podczas sprzątania oddzielić wodę czystą od brudnej, z kolei mechanizm obrotowy umożliwia namoczenie mopa, jego mycie, a także osuszanie. Według producenta zapewnia to o 30% czystszą podłogę niż w przypadku mycia jej zwykłym mopem. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że końcówka z mikrofibry płukana jest wyłącznie w czystej wodzie, znajdującej się w mniejszym pojemniku. Po przepłukaniu mopa zabrudzona woda dostaje się do dużego wiadra, z którego może zostać łatwo usunięta. Zarówno końcówka mopa, jak i samo duże wiadro jest łatwe do utrzymania w czystości — pojemnik jest okrągły, przez co w żadnych zakamarkach nie gromadzą się zanieczyszczenia z brudnej wody.

Spontex Aqua Revolution System

Więcej na temat technicznych szczegółów dotyczących mopa Spontex Revolution System przeczytacie tutaj.

Spontex Aqua Revolution System — czy warto?

Tyle na temat budowy i funkcjonalności Spontex Aqua Revolution System, teraz kilka słów o moich wrażeniach ze stosowania mopa. Zacznę od strony praktycznej, czyli namaczania, płukania i osuszania narzędzia. Czystą wodę wlewamy bezpośrednio do małego pojemnika, zdejmując wcześniej wieczko — zgodnie z zapewnieniem producenta powinno jej wystarczyć na około 45 m2. Tego akurat nie sprawdzałam, bo po umyciu wszystkich podłóg — bez zdejmowania dywanów, zostało mi jeszcze troszkę czystej wody. Po nalaniu wody do pojemnika należy nałożyć mopa na mechanizm obrotowy, przycisnąć go lekko, a następnie poruszać góra-dół uchwytem znajdującym się na drążku. Czynność ta powoduje, że mop zaczyna się obracać i zostaje namoczony. Następnie końcówka mopa “wyskakuje” na wyższy poziom i jest osuszana. Teraz można przystąpić do mycia podłóg. A, jeszcze jedna kwestia — aby odpiąć mopa od wiadra, trzeba go lekko przechylić w swoją stronę.

Spontex Aqua Revolution System
Mop po sprzątaniu
Spontex Aqua Revolution System
Mop po przepłukaniu i osuszeniu

Moje wrażenia po stosowaniu mopa Spontex Aqua Revolution System

Mycie podłóg przy pomocy mopa Spontex Aqua Revolution System jest super przyjemne. Mówię Wam to ja, człowiek, który nienawidzi myć paneli oraz płytek. Unikam tego jak ognia. Przynajmniej unikałam dotychczas, bo teraz to już nie stanowi zbyt dużego wysiłku. Mówię tutaj o płukaniu i osuszaniu mopa. Te dwa elementy w myciu podłóg denerwowały mnie najbardziej. Zbyt słabo osuszona końcówka pozostawiała podłogę mokrą, a ta z kolei schła dość długo, szczególnie gdy na polu było chłodno i wilgotno.

System płukania i osuszania mopa Spontex Aqua Revolution System jest moim zdaniem genialny! To jednak niejedyny element, który mnie zachwycił. Druga sprawa to właśnie oddzielanie wody czystej od brudnej. Dzięki temu mop po przepłukaniu jest prawie w 100% tak czysty, jak na początku sprzątania. Kolejna kwestia na plus to końcówka mopa, która wykonana jest z mikrofibry — usuwa wszelkie zabrudzenia bez użycia większej ilości siły. Dodatkowo końcówka jest specjalnie “łamana” i można umyć za jej pomocą listwy przypodłogowe.

Jak oceniam mopa Spontex Aqua Revolution System? Polecam go wszystkim. To jak na razie najlepszy tego typu produkt, z jakim miałam do czynienia.


Znacie mopa Spontex Aqua Revolution System? Jakie są Wasze wrażenia po jego stosowaniu?

Close