Jak dobrać biżuterię do stroju? + konkurs z super nagrodami - Dom na...

Dobrze dobrana biżuteria może diametralnie wpłynąć na wygląd. Delikatna i subtelna podkreśli stylizację, a wyrazista nada jej charakteru. Niezależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć, biżuterię trzeba umiejętnie dobrać do ubrania – nie każda będzie pasowała kolorem lub wzorem. Krótkie naszyjniki nie pasują do golfów, z kolei długie – sięgające poniżej linii biustu, współgrają z nimi idealnie. Jak dobrać biżuterię do stroju? Kilka słów na ten temat znajdziecie w dzisiejszym wpisie. To jednak nie wszystko! Na samym końcu czeka na Was konkurs współorganizowany przez markę ESCLUSIVA. Co można wygrać w konkursie? Piękną włoską biżuterię!

jak dobrać biżuterię do stroju

Jak dobrać biżuterię do stroju – podstawowe zasady

Na początek kilka uniwersalnych wskazówek, którymi warto kierować się podczas dobierania biżuterii do stylizacji. Pierwsza kwestia to styl naszyjnika, kolczyków czy bransoletki. Biżuteria powinna być zgodna ze stylem stroju. Do klasycznej, eleganckiej sukienki dziwnie będą prezentowały się kolczyki np. w stylu boho. Taki strój wymaga użycia całkowicie innej biżuterii – delikatnego naszyjnika i drobnych kolczyków z kamieniem lub klasycznego sznura pereł uzupełnionego kolczykami w podobnym stylu.

Naszyjnik, kolczyki czy też bransoletka muszą pasować kolorystycznie do stylizacji. Nie chodzi o to, żeby miały taki sam kolor – wtedy mogą być niewidoczne, ale o to, by całość ze sobą idealnie współgrała. Delikatna złota biżuteria do żółtej sukienki albo perły do białego stroju z zabudowanym dekoltem – to nie będzie wyglądało dobrze. Podobnie zresztą, jak i biżuteria typu glamour – kolie czy też kolczyki z drogimi kamieniami, w połączeniu z dżinsami.

Umiar, umiar i jeszcze raz umiar. Z ilością biżuterii nie należy przesadzać – jej zadaniem jest dopełnienie stylizacji. Zbyt wiele ozdób założonych naraz wywoła efekt odwrotny od zamierzonego – zamiast wyglądać ładnie i stylowo, będziemy prezentować się po prostu śmiesznie.

jak dobrać biżuterię do stroju

Jak dobrać biżuterię do stroju – krótkie, półdługie i długie naszyjniki

Krótkie naszyjniki, które przylegają do szyi łatwo przyćmić dekoltem. Tego typu biżuterię należy więc odpowiednio wyeksponować, najlepiej poprzez założenie bluzki lub sukienki odsłaniającej szyję. W tym przypadku sprawdzą się dekolty w kształcie litery V lub łódki, a także bluzki typu hiszpanki, sukienki i bluzki na cienkich ramiączkach lub całkowicie bez nich.

Naszyjniki półdługie, czyli sięgające powyżej biustu wyglądają dobrze do golfów i innych zabudowanych dekoltów, np. typu łódka. Łącząc tego typu naszyjniki z dekoltami w kształcie litery V, należy robić to ostrożnie – zwracając uwagę na to, czy naszyjnik jest dobrze widoczny.

Najbardziej uniwersalnymi naszyjnikami są długie wisiorki – sięgające poniżej linii biustu. Można łączyć je z każdym rodzajem dekoltu – bez obawy, że strój je przyćmi.

jak dobrać biżuterię do stroju

Jak dobrać biżuterię do stroju – kolczyki

Drobne i delikatne kolczyki można zestawić praktycznie z każdym typem stroju. Są na tyle uniwersalne, że pasują zarówno do eleganckich stylizacji, jak i ubrań w stylu vintage czy boho. Można iść w nich do pracy, a także na wieczorne wyjście.

Długie kolczyki z drogimi kamieniami również będą nadawały się do wyjścia na uroczystą kolację albo przyjęcie. Można je założyć do prostej długiej sukienki albo krótkiej małej czarnej. Tego typu kolczyków nie powinno łączyć się z garsonkami albo koszulami – nie nadają się one do wyjścia do pracy ani też na spotkanie ze znajomymi. Zupełnie inaczej nosi się długie kolczyki utrzymane w stylu boho. Te nadają się na luźne, nieformalne wyjścia, ale w żadnym razie nie łączy się ich z eleganckimi ubraniami.

Jak dobrać biżuterię do stroju – bransoletki

Wybierając się na wieczorne oficjalne wyjście, na którym obowiązuje strój formalny, zakłada się delikatne bransoletki – złote lub srebrne. Mogą być one urozmaicone kamieniami szlachetnymi, wówczas należy założyć również podobne kolczyki lub naszyjnik. Bransoletek nie nosi się do rękawiczek ani do sukienek z długim rękawem – w tym drugim przypadku można pokusić się o nieco ekstrawagancji i założyć wyrazistą bransoletkę do wąskiego i przylegającego do ciała rękawa, ubierając ją na wierzch.

jak dobrać biżuterię do stroju

Jak dobrać biżuterię do stroju – pierścionki

Na koniec jeszcze kwestia pierścionków. Jak wspomniałam wyżej – z ilością biżuterii nie należy przesadzać, dlatego ubierając kolczyki naszyjnik i bransoletkę, warto zrezygnować z pierścionka. Najlepiej nosić go na przemian z bransoletką.

Do pracy warto zakładać delikatne pierścionki typu obrączka lub ozdoby z niedużymi oczkami. Wyraziste pierścienie z dużymi kamieniami pasują do eleganckich, wieczorowych sukienek, które zakłada się na formalne spotkania.

jak dobrać biżuterię do stroju

KONKURS z nagrodami od ESCLUSIVA

Ok, teraz czas na konkurs i wyjaśnienie jego zasad. Zapraszam Was do zabawy,  do wygrania są super nagrody – biżuteria, która znajduje się na zdjęciach. 

1. Konkurs przeprowadzany jest równolegle na blogu oraz w social media – Facebook i Instagram. Odpowiedzi na pytanie konkursowe proszę umieszczać:

  • na blogu – pod tym wpisem,
  • na Facebooku i Instagramie – pod specjalnie oznaczonymi postami.

2. Konkurs odbywa się w dniach 17.09.2018 do 30.09.2018.

3. Nagrody, które można wygrać w konkursie ufundowała marka ESCLUSIVA i są nimi:

  • Kolczyki infinity wykonane są ze srebra próby 0,925 i pokryte złotem próby 0,750. Link do kolczyków w sklepie tutaj
  • Naszyjnik o długości 45cm, również wykonany ze srebra o próbie 0,925 i pokryty żółtym złotem. Szerokość zawieszki infinity wynosi 16 mm, a wysokość 7 mm. Długość regulowana dowolnie. Link do naszyjnika tutaj

4. Nagrody wysyłane są tylko na terenie Polski. 

5. Warunkami udziału w konkursie jest udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe oraz zapisanie się do Klubu ESCLUSIVA – można tego dokonać pod tym linkiem.

6. Pytanie konkursowe:

Czym kierujecie się podczas dobierania biżuterii do stroju/wyjścia i na co zwracacie szczególną uwagę?

7. Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę dwie najciekawsze, których autorzy otrzymają wymienione wyżej nagrody.

8. O wynikach konkursu poinformuję Was we wpisie z podsumowaniem września, który pojawi się na blogu na początku października.

9. Autorzy dwóch zwycięskich odpowiedzi zostaną poproszeni o podanie danych potrzebnych do wysyłki nagrody. Otrzymane dane będą przetwarzane zgodnie z postanowieniami polityki prywatności bloga.

Close