Akcesoria do domu - dlaczego kupuję przez internet? - Dom na obcasach

Zakupy w sieci mają wiele zalet, nie ukrywajmy – nie są też pozbawione wad. Dla mnie jednak pozytywne aspekty zakupów online przeważają. Zdarza mi się czasem kupić coś nietrafionego albo produkt, który wyobrażałam sobie nieco inaczej, ale towar zakupiony w sklepach stacjonarnych też często zawodzi. Co chętnie kupuję w sieci? Przede wszystkim akcesoria do domu i ogrodu, kosmetyki, często również ubrania. Zapraszam Was dzisiaj na kilka słów o tym, dlaczego akcesoria do domu kupuję w sieci. Mam też dla Was małą polecajkę w postaci ciekawej platformy zakupowej.

dlaczego akcesoria do domu kupuję w internecie

Dlaczego akcesoria do domu kupuję przez internet?

Istnieją produkty, których nie kupiłabym w sieci nigdy – niektóre rzeczy trzeba zobaczyć, dotknąć i upewnić się, że o to właśnie nam chodzi. Do tych produktów nie zaliczają się akcesoria do domu, które kupuję głównie przez internet.

Dlaczego?

1. Ze względu na duży wybór produktów

Zakupy w internecie w tym elemencie nie mają ograniczeń. Można kupować produkty, których nadaremno szukać w sklepach stacjonarnych. Kolejny plus to możliwość zakupu na zagranicznych platformach. Czas oczekiwania jest tutaj zazwyczaj (choć nie zawsze) trochę dłuższy, ale za to można kupić produkty, których nie ma jeszcze w Polsce.

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

Czasem, aby kupić coś fajnego w sklepie stacjonarnym, trzeba długo szukać i jeździć do różnych marketów. Nie każdy to lubi i nie każdy ma na to czas. Ja co prawda lubię chodzić po sklepach, ale u mnie w mieście nie ma zbyt wielu marketów z wyposażeniem wnętrz, a te, które lubię, znajdują się w różnych częściach Tarnowa. Nie dość, że muszę poświęcić czas na jeżdżenie i szukanie produktu, który mnie interesuje, to jeszcze trzeba do tego doliczyć koszty paliwa. Wiem, kupując przez internet, płaci się za przesyłkę, ale raz, że dostawa często jest za darmo, a dwa – w niektórych sytuacjach i tak przesyłka jest tańsza niż koszty paliwa.

3. Korzystniejsze ceny

Czasem niższe nawet o połowę. Na internecie nietrudno znaleźć promocje i przeceny – pełnowartościowy towar za o wiele mniejsze pieniądze. Doliczając nawet przesyłkę i tak wychodzi taniej niż w sklepach stacjonarnych. Szczerze powiedziawszy, czasem mnie to dziwi. Wiem, że sklepy stacjonarne muszą doliczyć różne koszty – za wynajem powierzchni w galerii, opłaty za media itd., ale różnice w cenach niektórych produktów są naprawdę duże. Zresztą wystarczy popatrzeć na różnice w cenach pomiędzy marketami. Jakby człowiek chciał kupić wszystko taniej, musiałby jeździć po kilku różnych sklepach, bo w każdym z nich coś innego jest w lepszej cenie niż u konkurencji.

4. Dowóz pod sam dom

Kupując meble w sklepach stacjonarnych często trzeba dopłacić za ich przywóz do domu – szczególnie jeśli są to towary poniżej określonej kwoty np. 1000 zł. W przypadku zakupu w sieci, dowożone są one pod same drzwi. Często kurierzy pomagają również wnieść towar do domu.

5. Możliwość zwrotu bez podania przyczyny

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, konsument może zwrócić towar bez podania przyczyny. Na odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa klient ma 14 dni. Towar nie może nosić oznak używania itd. Czyli jeśli kupimy coś, co się nam nie spodoba, możemy to oddać. W przypadku sklepów stacjonarnych nie jest już tak kolorowo. Możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny uzależniona jest TYLKO i wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy – nie dotyczy to oczywiście wadliwego towaru.

dlaczego akcesoria do domu kupuję w internecie

Gdzie kupować akcesoria do domu?

Poza sklepami internetowymi oferującymi produkty wyposażenia wnętrz, polecam Wam również różnego rodzaju platformy zakupowe. Moim ostatnim odkryciem jest serwis arena.pl. Kojarzycie? Jeśli nie, to odsyłam Was na niego, szczególnie właśnie do kategorii Dom i ogród. Znajdziecie tam produkty podzielone na podkategorie – wyposażenie, meble, chemia, ogród, budownictwo, narzędzia, delikatesy, zwierzęta, przemysł rolniczy, sklepy i magazyny, przemysł, biuro oraz pozostałe.

Sam proces zamawiania produktów jest mega prosty i nie różni się niczym od kupowania w większości sklepów internetowych. Wyszukiwane produkty można filtrować według swoich potrzeb i sortować, np. po cenie albo popularności. Płatności za zakupy można dokonać na kilka sposobów. Dużym plusem jak dla mnie jest możliwość płacenia BLIKiem – ostatnio przerzuciłam się tylko na niego 🙂 Poza nim jest jeszcze możliwość zapłaty przez PayU, kartą, a także płatność przy odbiorze. Przy droższych produktach można rozłożyć spłatę na raty – nawet 0%.

dlaczego akcesoria do domu kupuję w internecie

Duży wybór produktów

Tak Wam zachwalam serwis arena.pl, a w sumie nie napisałam najważniejszego, czyli dlaczego go lubię. Nie będzie to nic odkrywczego, zresztą to jeden z elementów, o których wspomniałam wcześniej – bardzo duży wybór różnych towarów. Znalazłam tutaj wiele fajnych akcesoriów do domu, których zakup planowałam już od dawna, np. mini rolety materiałowe dzień/noc w takich wymiarach, jakie są mi akurat potrzebne. Nie dość, że produkty są tutaj w jednym miejscu, to jeszcze w atrakcyjnych cenach.

Biorąc pod uwagę kategorię Dom i ogród na uwagę zasługują szczególnie ceny mebli. Jestem trochę zawiedziona, że nie wiedziałam wcześniej o istnieniu tej platformy, bo za narożnik, który tutaj kosztuje 450 zł, zapłaciłam niedawno dwa razy tyle – też na internecie. W sklepie stacjonarnym cena podobnego modelu była jeszcze wyższa.


A Wy, gdzie kupujecie akcesoria do domu – w sklepach stacjonarnych czy na internecie? Macie swoje ulubione sklepy i platformy zakupowe?

* Wpis powstał przy współpracy z serwisem Arena.pl

Close