Podsumowanie miesiąca #26 - czerwiec 2018 - Dom na obcasach

Zdajecie sobie sprawę z tego, że już połowa roku za nami? Jak te kilka miesięcy szybko zleciało! Dopiero było Boże Narodzenie i Sylwester, a tu już za nami Wielkanoc i długi majowy weekend. Ba! Już mamy lipiec, czyli czas wakacji, urlopów itp. U mnie najbliższy miesiąc zapowiada się bardzo pracowicie, ale wreszcie będę mieć więcej czasu na to, aby zająć tym, z czym wiążę swoją przyszłość zawodową. W dzisiejszym wpisie zapraszam Was na podsumowanie zeszłego miesiąca, czyli czerwiec 2018 w kilku słowach, a także na parę zdań o planach na najbliższy czas.

Podsumowanie miesiąca #26 - czerwiec 2018

Podsumowanie miesiąca #26 – czerwiec 2018

Koniec studiów i obrona

Na początek dziękuję Wam wszystkim za trzymanie kciuków za pomyślne zdanie ostatnich egzaminów i obronę pracy dyplomowej. Poszło świetnie! Ocena z pracy 5 z wyróżnieniem i obrona również na 5. Jestem bardzo szczęśliwa, że to już koniec studiów. I nie mówię tego przez fakt, że było mi źle na uczelni – wręcz przeciwnie, ale przez to, że będę mogła teraz więcej czasu poświęcić na to, co w życiu faktycznie chcę robić. Powoli, po trochę, zmiany do swojego życia wprowadzam już od początku tego roku – najpierw były to kwestie żywieniowe i dotyczące aktywności fizycznej, teraz planuję również nieco “nowego” wprowadzić w swojej ścieżce zawodowej.

Jak dbać o psa latem?

Zmiany, zmiany, zmiany

Jak już wspomniałam o zmianach w żywieniu, to wyjaśnię dokładnie o co chodzi. Od początku roku ograniczałam spożywanie mięsa – w szczególności wieprzowego i wołowego, a od początku kwietnia nie jem mięsa w ogóle (poza sporadycznym spożywaniem ryb). Zmiany w mojej diecie są w głównej mierze spowodowane problemami zdrowotnymi, choć nie tylko. Pewnie zauważyliście, że na blogu dominują ostatnio przepisy na dania wegetariańskie lub wegańskie. Spokojnie. Przepisy na potrawy z mięsem również będą się pojawiać, bo moja rodzinka nadal pozostaje mięsożerna.

3 pomysły na pyszne i zdrowe koktajle

W zeszłym miesiącu postanowiłam też wrócić do regularnej aktywności fizycznej. W ostatnim czasie ograniczałam się do sporadycznych ćwiczeń. Od kilku tygodniu udaje mi się “ruszać” regularnie i tego chcę się trzymać.

Nadchodzi nowe

Teraz nieco o zmianach w kwestiach zawodowych. Pierwsza i chyba najistotniejsza, to ukończenie szkoły. Przyszedł więc czas na pracę. Na chwilę obecną nie planuję jednak poszukiwań czegoś na etat, ale postaram się rozszerzyć swoją ofertę i nieco bardziej zaangażować we freelancing. Dotychczas zarabiałam głównie na blogu oraz jako copywriter, ale studia ograniczały nieco czas, który mogłam poświęcić na wykonywanie zleceń.

Z freelancingiem wiąże się jeszcze jedna kwestia, a mianowicie nowy blog. W sumie to nie taki nowy, bo część z Was zdążyła go już poznać. Mówię tutaj o projekcie 100 pytań do blogera. Blog zniknął z sieci pod koniec maja. Związane było to z wejściem w życie RODO i brakiem czasu na ogarnięcie spraw związanych z ochroną danych osobowych na tamtym blogu. Nawet lepiej, że tak się stało, bo 100 pytań do blogera zmienia właśnie nazwę, wygląd i rozszerza zagadnienia, jakie będą na nim poruszane. Teraz będzie to blog o szeroko pojętym freelancingu. Nie zdradzę nic więcej. No może poza tym, że pojawi się on w sieci w ciągu kilku najbliższych dni.

Teraz nieco z innej beczki. Parę dni temu wyposażyłam się w kilka filtrów do lustrzanki i testuję jej nowe możliwości. Planuję założenie konta na Instagramie o tematyce – krajobraz, natura. To już w kwestii rozwijania swoich pasji, a nie w celach zarobkowych.

Podsumowanie miesiąca #26 - czerwiec 2018

Czerwiec 2018 na Dom na obcasach

Czerwiec 2018 był jak dotychczas najuboższym miesiącem pod względem dodanej ilości wpisów na Dom na obcasach (przez trzy i pół roku istnienia bloga). Niechlubny wynik, ale koniec studiów całkowicie zdominował mój czerwiec. Przechodząc jednak do tych 8 wpisów, które ukazały się na blogu. Na początku pojawiło się oczywiście podsumowanie maja. Poza nim mogliście poczytać nieco o moich ostatnich kosmetycznych odkryciach w ramach kolejnego postu z cyklu Ulubieńcy ostatnich miesięcy oraz o tym, jak kupić dobre lustro – na jakie elementy zwrócić uwagę, czym się kierować podczas wyboru itd.

Poza wymienionymi wpisami, na blogu pojawił się też bardzo ważny tekst o tym, jak dbać o psa latem.

Drożdżówki z truskawkami i czerwonymi porzeczkami

A na koniec przypominam jeszcze przepisy, które znalazły się na Dom na obcasach w czerwcu.

3 pomysły na pyszne i zdrowe koktajle
Bułki pszenno-żytnie
Drożdżówki z truskawkami i czerwonymi porzeczkami
Potrawka z fasoli Piękny Jaś


Jak Wam minął czerwiec 2018? Co ciekawego się u Was działo?

Close