Planer wielkanocny do pobrania - 4 tygodnie do Świąt - Dom na obcasach

Ale ten czas szybko leci! Jeszcze niedawno szykowaliśmy się do kolacji wigilijnej, a już za cztery tygodnie będzie Wielkanoc. Najwyższa pora wziąć się za przygotowania świąteczne – zaplanować menu, sprzątanie, przeglądnąć zapasy w kuchni i zrobić listę zakupów. W związku z tym przygotowałam dla Was planer wielkanocny, który możecie pobrać za darmo i wykorzystać do rozplanowania w czasie wszystkich tych czynności.

4 tygodnie do Wielkanocy + planer wielkanocny do pobrania

4 tygodnie do Wielkanocy

Nie wiem jak Wy, ale ja nieco zaspałam i za przygotowania świąteczne biorę się dopiero od tego tygodnia. Może to ta zima i śnieg spowodowały, że ciężko mi przestawić się do Wielkanocy z mrozem za oknem. W końcu Święta wielkanocne kojarzą się z wiosną – żonkilami, baziami, kurczakami itd. No, ale świat stanął na głowie i prędzej świeże kwiaty w ogródku można spotkać na Boże Narodzenie niż na Wielkanoc. Czas się jednak wziąć w garść i zabrać za porządki, przygotowanie świątecznego menu, a przede wszystkim sprawdzić zapasy w kuchni. Zawsze kilka tygodni przed Świętami – czy to wielkanocnymi, czy Bożym Narodzeniem, kupuję produkty, które mają dłuższą datę ważności. Konkretnie co? Mąki, przyprawy, cukier, kasze itp. Lepiej iść na długie zakupy, gdy nie ma jeszcze tłumów w sklepach. Oczywiście kupno owoców, warzyw, mleka i innych produktów, które psują się o wiele szybciej pozostawiam sobie na sam koniec. Wtedy już tłumów w sklepach nie da się uniknąć, ale za to jest o wiele mniej do kupienia.

planer wielkanocny do pobrania

Planer wielkanocny – co w nim znajdziecie?

Na końcu wpisu znajdziecie link do pobrania darmowego planera wielkanocnego. Przygotowałam dla Was 14 stron, które mają za zadanie ułatwić Wam świąteczne przygotowania.

planer wielkanocny do pobrania

Co znajdziecie w planerze?

Na początku oczywiście kalendarz na marzec oraz na początek kwietnia (zaznaczone Święta) oraz rozpiskę czterech tygodni pozostałych na przygotowania. Ostatni tydzień liczy 6 dni – nie uwzględniałam w nim Niedzieli Wielkanocnej. W planie tygodniowym jest miejsce na listę zadań, notatki i kolumna Zapamiętaj! – przeznaczona na najważniejsze zapiski, które przydadzą się w kolejnych tygodniach.

Po kalendarzu tygodniowym znajdziecie listę z zadaniami – świątecznymi porządkami. Wypisałam podstawowe czynności – zostawiłam też miejsce, gdzie możecie dopisać własne propozycje.

Następnie w planerze znalazło się kilka stron poświęconych świątecznemu menu. Dwie z nich zostały podzielone na kolumny, gdzie możecie zaplanować jedzenie na poszczególne dni – Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną oraz Poniedziałek Wielkanocny, a także rozpisać potrawy według ich rodzajów. Cztery kolejne strony to miejsce na zapisanie świątecznych przepisów. A na końcu jest jeszcze lista zakupów.

planer wielkanocny do pobrania

Planer wielkanocny do pobrania

Dobra. Wystarczy już tego opowiadania o planerze. Poniżej link do jego pobrania.

>>>> Pobierz Planer Świąteczny za darmo <<<<

planer wielkanocny do pobrania


Korzystacie z tego typu planerów? A może przygotowujecie własne?

Close