Styczeń 2018 - Podsumowanie miesiąca #21 - Dom na obcasach

Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami. Dla mnie był on niezwykle pracowity. Z jednej strony Dom na obcasach, zlecenia, z drugiej sesja i praca nad nowym projektem. Styczeń 2018 wymagał ode mnie wprowadzenia kilku zmian jeśli chodzi o organizację – przede wszystkim pracy. Planowanie nowego roku i celów, które chciałabym w nim osiągnąć przesunęłam na początek lutego.

Podsumowanie miesiąca #21 - styczeń 2018

Podsumowanie miesiąca #21 – styczeń 2018

Sesja zimowa

Ogłaszam wszem i wobec, że sesja zimowa już za mną! Został mi jeszcze jeden semestr studiów i obrona pracy. Tym razem odbyło się wszystko bez większych problemów i poza jednym trudnym egzaminem poszło jak z płatka. Mam nadzieję, że ostatni semestr nie będzie trudniejszy i uda mi się pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki i zrealizować plany na najbliższy czas.
DIY: Domowy odświeżacz powietrza

Plany na rok 2018

W styczniu nie miałam zbyt wiele czasu na planowanie nowego roku i dopiero teraz powoli określam swoje cele na najbliższy rok. Nie robię jakiś szczegółowych planów, ale tak ogólnie myślę nad tym, co chciałabym osiągnąć.

Cele nr 1 i 2 na pierwszą połowę roku to praca nad nowym projektem oraz ukończenie książki (o której pisałam Wam w lipcu zeszłego roku).

Z kolei w drugiej części roku planuję założenie własnego biznesu. Mam już koncepcję i masę pomysłów jaki będzie profil działalności mojej firmy. Muszę to jeszcze wszystko ogarnąć i rozplanować.

Bardziej szczegółowe cele będą się pewnie pojawiały z miesiąca na miesiąc. Na razie uczę się fotografowania lustrzanką i bawię się trochę grafiką – chciałabym nieco rozwinąć swoje umiejętności w tych dwóch elementach.

Ciasto z mascarpone bez pieczenia

Styczeń 2018 na Dom na obcasach

W styczniu na Dom na obcasach pojawiło się 15 wpisów. Pierwszym z nich było podsumowanie zeszłego roku.

Poza tym ukazało się również 6 przepisów kulinarnych:
Ciasto bananowe – idealne na słodkie śniadanie
Ciasto Kinder Country bez pieczenia
Ciasto z mascarpone bez pieczenia
Placki ziemniaczane z kapustą kiszoną
Schab w zalewie miodowej ze śliwką
Zapiekanki z bakłażana, kurek, sera feta i radamera

W ostatnim czasie wiele pisałam również o urządzaniu domu i wystroju wnętrz:
Jak oświetlić miejsce pracy? – Aranżacja oświetlenia w miejscu pracy
Mieszkanie na poddaszu – dlaczego warto?
Wymarzony dom, czyli o tym co najchętniej zmieniłabym w swoim domu
Zegary we wnętrzach, czyli jak w prosty sposób udekorować mieszkanie

Ponadto na blogu znalazł się również wpis o tym Jak zrobić domowe odświeżacze powietrza? oraz DIY, w którym pokazałam Wam jak w prosty i łatwy sposób można zrobić pojemnik na taki domowy odświeżacz.

Nie mogło również zabraknąć artykułów z cyklu Ulubieńcy ostatnich miesięcy oraz Ale seriale.

Schab w zalewie miodowej ze śliwką

Styczniowy przegląd sieci

Jak wspomniałam wyżej jednym z moich celów na nowy rok jest założenie działalności gospodarczej. Dagmara z Socjopatka.pl pisała niedawno o możliwości uzyskania dotacji z UP na założenie własnej firmy. Polecam te wpisy, bo można uzyskać z nich wiele cennych informacji na ten temat.

Ostatnio przeglądając blogi kulinarne trafiłam na super przepisy i dzisiaj podsyłam Wam kilka linków. Angelika i Monika z Candy Pandas ciągle zaskakują mnie swoimi pomysłami na zdrowe słodycze. Tym razem zakochałam się w przepisie na RAW Brownie proteinowe. Genialne i bez pieczenia. Z resztą zobaczcie sami.

Kolejny ciekawy przepis to pomysł na pączki budyniowe z wiśniami, który znajdziecie na blogu Gotuj z cukiereczkiem. Ciekawa jestem ich smaku. Jak tylko będę mieć czas, to na pewno je zrobię.

A na koniec link do foodbooka z bloga Filozofia Smaku. Malwina serwuje nam masę świetnych inspiracji. W tym jednym wpisie znalazłam, aż trzy potrawy, które koniecznie muszę przygotować.


To tyle ode mnie. A jak Wam minął styczeń 2018?

Close