Podsumowanie roku 2017 i trzecie urodziny bloga - Dom na obcasach

Wszystkiego najlepszego dla Was wszystkich na cały nowy 2018 rok! Cieszę się, że nadal jesteście ze mną i mam nadzieję, że będzie tak przez kolejny rok i jeszcze kolejny, i jeszcze… Kiedy zdecydowałam się założyć Dom na obcasach nie przypuszczałam, że stanie się on dla mnie tak ważnym miejscem, że spotkam – choć na razie tylko wirtualnie, tyle super osób. Bardzo mnie cieszy, że wchodząc codziennie na bloga widzę, że tu jesteście – dajecie znać w komentarzach i e-mailach, że interesują Was tematy, które poruszam, że lubicie odwiedzać blog. Nie ma chyba nic przyjemniejszego dla blogera! Dziękuję Wam za to <3 A dzisiaj zapraszam Was na krótkie podsumowanie roku 2017.

Podsumowanie roku 2017 i trzecie urodziny bloga

Podsumowanie roku 2017 i trzecie urodziny bloga

Kolejny rok dobiegł właśnie końca i przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego, co działo się przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Takie podsumowania to świetna okazja, by przemyśleć to co udało się nam osiągnąć, a co jeszcze jest do zrealizowania. I nie chodzi oto żeby spoczywać na laurach, jeśli odnieśliśmy sukces albo żeby się dołować, gdy nasze plany się nie powiodły. Podsumowania są dla mnie zawsze okazją do tego, aby powstały kolejne plany. Z sukcesów wypływają kolejne projekty, z kolei z porażek staram się wyciągnąć wnioski – co było nie tak, dlaczego się to nie udało – i w ten sposób powstaje nowy plan działania.

Podsumowanie roku 2017 i trzecie urodziny bloga

Kilka słów na temat grudnia

Robiąc podsumowanie roku chciałabym poświęcić jeden osobny akapit grudniowi. Jak pisałam Wam nieraz – uważam, że każdy miesiąc w roku jest magiczny, każdy dostarcza nam wielu wrażeń i nowych doświadczeń, każdy jest inny i wszystkie uwielbiam. Jest jednak jeden taki miesiąc, w którym magii jest najwięcej. I nie trzeba nikomu wyjaśniać, że chodzi mi o grudzień. Uwielbiam Boże Narodzenie i ten świąteczny czas. Najpierw przygotowania, czas spędzony na zakupach, gdy na wystawach pełno kolorowych światełek, a na mieście świątecznych dekoracji. A później Święta i poświąteczny czas, który swoją magię zachowuje, aż do Trzech Króli. I czasem zdarzają się taka lata, że tej magii czuję mniej, czasem więcej, ale zawsze staram się, aby ten czas Bożego Narodzenia był wyjątkowy.

W tym roku postanowiliśmy wprowadzić nowe świąteczne zwyczaje. Na Wigilię oprócz tradycyjnego żuru, który się u nas jada, podaliśmy również barszcz czerwony przygotowany na zakwasie. Poza tym na stole pojawiła się również kapusta w innym niż zawsze wydaniu. Na przyszły rok też myślę zrobić coś “nowego”.

Podsumowanie roku 2017 i trzecie urodziny bloga

Sukcesy i porażki 2017 roku

Zeszły rok mogę zaliczyć do naprawdę udanych! Blog rozwija się tak jakbym tego chciała, ze zleceniami też nie jest źle, na uczelni wszystko idzie po mojej myśli. Oczywiście podczas roku zdarzały mi się też porażki, szczególnie jeśli chodzi o realizację moich planów. Dużej części z nich nie zrealizowała przez brak czasu. Ciągle wypadało mi coś nowego i dlatego niektóre plany musiały zostać przesunięte.

Jednym z nich jest mój nowy blog. Miałam go uruchomić zaraz po wakacjach, potem w styczniu, ale koniec końców blog pojawi się w sieci 1 lutego 2018 r. Obiecuję! O czym będzie? O działalności w sieci i samorozwoju. Będzie to bardziej techniczny blog, choć nie zabraknie też przemyśleń na różne tematy. Początkowo zakładka blogowanie pojawiła się na Dom na obcasach, ale chciałabym rozdzielić te dwie tematyki.

Nowe cenne doświadczenia

Rok 2017 obfitował w wiele nowych doświadczeń zarówno jeśli chodzi o bloga, jak i o życie prywatne. W niektórych przypadkach wymagało to ode mnie wyjścia z mojej strefy komfortu, ale bardzo się cieszę, że się na to zdecydowałam. W nowym roku mam zamiar kontynuować zbieranie nowych doświadczeń i tym samym stawiać na swój rozwój.

Podsumowanie roku 2017 i trzecie urodziny bloga

Trzecie urodziny Dom na obcasach

Kończąc podsumowanie roku nie mogę nie wspomnieć o tym, iż 1 stycznia 2018 r. to kolejne, już trzecie urodziny Dom na obcasach. Jak wspomniałam wyżej, nie przypuszczałam, że tak bardzo zwiążę się z tym miejscem. Dziś nie wyobrażam sobie, aby przestać prowadzić tego bloga. W swoim życiu miałam już okazję pisać na kilku blogach, ale żaden nie był dla mnie tak ważny.

W zeszłym roku bloga odwiedziło 114 783 użytkowników, którzy wygenerowali 189 776 odsłon. Przez trzy lata na blogu pojawiło się łącznie 183 256 unikalnych użytkowników, a blog zaliczył 361 708 odsłon. Jak widać z poniższego, rok 2017 był zdecydowanie najlepszy, jeśli chodzi o ilość czytelników. W 2017 roku udało mi się przeprowadzić na blogu dwa konkursy i nawiązać wiele ciekawych współprac, które mam nadzieję, będą kontynuowane nadal.

Pod koniec grudnia kilka rzeczy na Dom na obcasach uległo zmianie. Przede wszystkim zmieniły się nazwy kategorii. Myślę jeszcze o kilku modyfikacjach, ale na razie nie zdradzę szczegółów 🙂


Na tym kończę moje podsumowanie roku 2017. A Wy już zrobiłyście swoje?

Close