Domowe odświeżacze powietrza - jak zrobić je samemu? Dom na...

Przeglądając stare wpisy na blogu zauważyłam, iż nie ma tutaj nic na temat domowych odświeżaczy powietrza. A przecież można takie przygotować niedużym kosztem i jeszcze mniejszym nakładem pracy. Wszystkie pomysły przedstawione we wpisie wykorzystuję na bieżąco. Domowe odświeżacze powietrza są o wiele zdrowsze, bo ograniczamy użyte w nich szkodliwe składniki, a do tego tańsze i bardziej przyjazne środowisku. Jak zrobić domowe odświeżacze powietrza? To proste. Patrzcie same.

Jak zrobić domowe odświeżacze powietrza?

Jak zrobić domowe odświeżacze powietrza?

Domowy odświeżacz  w spray’u

Domowy odświeżacz w spray’u przydaje się w różnych sytuacjach np. gdy coś przypalimy albo gdy chcemy szybko odświeżyć zapach w pomieszczeniu.

Do przygotowania odświeżacza w spray’u potrzebna będzie butelka ze spryskiwaczem, woda, olejki zapachowe, a także soda oczyszczona.

Do butelki wsypujemy łyżeczkę sody oczyszczonej, dodajemy olejek zapachowy, a całość uzupełniamy wodą. I gotowe!

Domowy odświeżacz – dyfuzor zapachowy

Kolejny pomysł na domowy odświeżacz powietrza to dyfuzor zapachowy. Co będzie potrzebne do jego przygotowania? Ładna buteleczka np. z perfum, patyczki takie jak do szaszłyków, woda, soda oczyszczona, olejki zapachowe i 1 łyżeczka spirytusu lub wódki.

W naczyniu mieszamy 3 łyżki wody z 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, 1 łyżeczką spirytusu lub wódki i kilkoma kroplami olejków zapachowych. Następnie taką mieszankę przelewamy do buteleczki, uzupełniamy całość wodą i jeszcze raz mieszamy. Z patyczków odcinamy końcówki i wkładamy je do buteleczki.

Im więcej dodamy sody oczyszczonej, tym mętniejsza będzie woda. Jeśli podoba Wam się taki efekt, to śmiało możecie dać nawet łyżeczkę sody.

Jak zrobić domowe odświeżacze powietrza?

Domowy odświeżacz powietrza – pochłaniacz brzydkich zapachów

To już ostatnia propozycja na domowy odświeżacz powietrza, ale moim zdaniem najciekawsza. Dzisiaj podsyłam Wam “przepis” na taki odświeżacz, a w przyszłym tygodniu pokażę Wam, jak można w prosty sposób przygotować pojemnik/opakowanie na niego.

Do przygotowania odświeżacza potrzebny nam będzie pojemnik, soda oczyszczona i olejki zapachowe. Jego zrobienie jest bardzo proste. Do pojemnika wsypujemy sodę oczyszczoną i dodajemy kilka kropel olejków zapachowym. Całość mieszamy i możemy cieszyć się ładnym zapachem w pomieszczeniu.


A Wy jakie znacie sposoby na domowe odświeżacze powietrza?

Close