Zapachowy przewodnik po życiu + KONKURS - Dom na obcasach

Sami nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają zapachy. Towarzyszą nam od urodzenia, przywołują wspomnienia, pozwalają wrócić nam do pięknych, radosnych chwil. Dzięki marce Coccolino, która zainspirowała mnie do baczniejszego przyjrzenia się roli i znaczeniu zapachów w życiu, przygotowałam dzisiejszy wpis. Coccolino Intense to nowy produkt marki Coccolino, który mocą intensywnych i cudownych aromatów uprzyjemni każdy dzień i każdą chwilę. Zauroczona pięknem zapachów – podążając za nimi – wróciłam do moich dziecięcych dni i przypomniałam sobie beztroskie chwile mojego życia.Tak właśnie powstał mój zapachowy przewodnik po życiu, na który Was dzisiaj zapraszam.

Zapachowy przewodnik po życiu + KONKURS

Dlaczego warto wyrobić w sobie uważność na zapachy?

Nim jeszcze przejdę do kilku moich wspomnień z dzieciństwa, w których to zapach odgrywał szczególną rolę, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na jedną rzecz, a mianowicie na to, że warto wyrobić w sobie uważność na zapachy.

Podobnie jak większość ludzi, nigdy nie zastanawiałam się nad mocą zapachu. Owszem był on dla mnie ważny, bo uwielbiam piękne aromaty, ale nigdy nie myślałam o zapachu, jako o czymś co przywołuje wspomnienia, co sprawia przyjemność i pomaga zapamiętać piękne chwile. Moje spojrzenie na zapach odmieniła marka Coccolino, która zaprosiła mnie do udziału w akcji odkrywania mocy zapachu. Otrzymana od Coccolino przesyłka, która zawierała produkty z nowej linii Coccolino Intense – tak cudnie pachnące – uświadomiła mi, że w dużej mierze to my decydujemy o tym, jakie zapachy nas otaczają. Wybór płynu do płukania – którym będzie pachniała pościeli i ubrania, koc – pod którym czytamy książkę, zapach perfum – których użyjemy danego dnia – to nasza decyzja. To te zapachy będą się nam później kojarzyły z przyjemnymi albo ważnymi dla nas  monetami, sytuacjami, które za parę lat będą wywoływały uśmiech na twarzy i sprawią, że zrobi się nam cieplej na sercu.

zapachowy przewodnik po życiu

Zapachowy przewodnik po życiu – dzieciństwo

Lato, słońce, ogród, świeżo rozwieszone pranie i my biegający pomiędzy sznurkami. Pamiętam cudowny i intensywny zapach płynu do płukania, powiewające na wietrze ubrania, poszewki i prześcieradła. Biegając wśród tych świeżo upranych rzeczy, często wtulaliśmy w nie głowy i wdychaliśmy cudowne aromaty. Dla nas była to przednia zabawa, dla mamy niekoniecznie, bo czasami pranie nadawało się do powtórnego włożenia do pralki.

Zapachowy przewodnik po życiu + KONKURS

Wieczorami, gdy rodzice układali nas do snu chętnie przykładaliśmy głowy do pięknie pachnących poduszek i wdychaliśmy zapach płynu do płukania i świeżości letniego wiatru. Wtedy do szczęścia potrzebowałam tylko ukochanego pluszaka – takiego jak miś Coccolino – i mogłam ze spokojem oraz poczuciem bezpieczeństwa iść spać.

Kolejne wspomnienie z dzieciństwa związane z zapachami to zbieranie kwiatów i układanie z nich bukietów. Uwielbiałam te chwile spędzane z siostrą i mamą na wspólnym zaplataniu wianków. I te zapachy polnych kwiatów!

Latem i jesienią mama z babcią przygotowywały przetwory na zimę. Jak zapewne sobie wyobrażacie, w domu pachniało niesamowicie! Koniec czerwca i początek lipca to aromat gotowanych i smażonych truskawek, z kolei wrzesień to zapach powideł śliwkowych, ogórków konserwowych oraz kiszonej kapusty. Jak to wszystko pachniało i smakowało!

Zapachowy przewodnik po życiu + KONKURS

Zimą w domu unosiły się aromaty pieczonego ciasta drożdżowego albo ciasteczek ze skórką pomarańczową. Gdy zbliżało się Boże Narodzenie w domu pachniało przyprawami korzennymi, cynamonem, sernikami, grzybami i pieczonym karpiem. Nie mogę zapomnieć też o zapachu mandarynek i pomarańczy! To moje aromaty z dzieciństwa, do których wracam z sentymentem i co roku podczas Świąt staram się je wszystkie odtworzyć.

Od kiedy tylko nauczyłam się czytać pochłaniałam książkę za książką – jesienią i zimą, gdy za oknem robiło się ciemno, do szczęścia potrzebne było mi niewiele. Kubek z aromatyczną i gorącą herbatą, ukochany pluszak, do którego przytulałam głowę i dobra książka. To akurat zostało mi do dziś! Zapach herbaty z dodatkiem soku z cytryny albo pomarańczy potrafi mnie odprężyć i wprowadzić w błogi spokój.

Zapachowy przewodnik po życiu + KONKURS

Zapachowy przewodnik po życiu – dzień dzisiejszy

Dzisiaj nie biegam już pośród świeżo rozwieszonego prania, ale zapach pościeli, którą codzienne otulam się do snu nadal jest dla mnie bardzo ważny. Zwróciliście uwagę, jak piękne aromaty działają na nasze zmysły. Potrafią poprawić humor, uspokoić, pozwalają się nam zrelaksować. Dlatego tak ważne jest, aby pościel pachniała intensywnie i działała na nas kojąco.

zapachowy przewodnik po życiu

Podobnie sprawa wygląda z ubraniami. Perfumy i dezodoranty to jedno, a zapach świeżości, kwiatów to drugie. Czy nie jest przyjemnie, gdy wyciągając z szafy ukochany sweter pachnie on lasem, łąką, owocami? Ja to uwielbiam!

zapachowy przewodnik po życiu

Zapachy i pory roku

Większość zapachów kojarzy mi się z konkretnymi porami roku. Wiosna to głównie woń kwiatów – przede wszystkim moich ukochanych konwalii. Przyroda budząca się do życia. Radość, świeżość, szczęście.

Aromatem lata są dla mnie pięknie pachnące świeże owoce. Ciepłe promienie słońca i zapach letniego wiatru!

Najpiękniejszy zapach lasu możemy poczuć jesienią. Kolorowe pachnące liście i zapach świeżo zebranych grzybów.

Najbardziej jednak ze wszystkich zapachów pór roku kocham aromaty zimy. Cynamon, wanilia, mandarynka, pomarańcza, ciasto drożdżowe, piernik. Jak dobrze, że zima już niedługo!

zapachowy przewodnik po życiu

Zapachowy przewodnik po życiu – KONKURS

Do odkrywania mocy zapachu w życiu zainspirowała mnie marka Coccolino. Pamiętacie tę markę i misia? Teraz możecie wygrać produkty Coccolino Intense oraz cudownego misia Coccolino w moim konkursie.

Zapraszam Was do zabawy, jej zasady są bardzo proste, a do wygrania super nagrody, w tym płyny Coccolino Intense, które naprawdę warto wypróbować.

1. Konkurs prowadzony jest na blogu. Odpowiedzi na pytanie konkursowe proszę umieszczać pod tym wpisem.
2. Konkurs odbywa się w dniach 19-29.11.2017.
3. Nagrodami w konkursie są 3 zestawy płynów do płukania tkanin Coccolino Intense oraz mały miś Coccolino(wysokość misia to około 20cm) – ufundowane przez markę Coccolino. Nagrody wysyłane są tylko na terenie Polski.
4. Zadanie konkursowe.

Jaką rolę w Waszym życiu odgrywa zapach? Podzielcie się najpiękniejszym wspomnieniem, które przywołują w Was określone zapachy.

5. Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę trzy, których autorzy otrzymają nagrody.
6. O wynikach konkursu poinformuję Was w podsumowaniu listopada, które ukaże się na blogu na początku grudnia(pomiędzy 1, a 7).

Zachęcam Was do wzięcia udziału w zabawie i życzę powodzenia!

Close