Rolety okienne, żaluzje, firany i zasłony, czyli słów kilka o dekoracji okien

Urządzając nowe mieszkanie lub odświeżając stare można prostymi sztuczkami spowodować, iż nie tylko będzie ono świetnie i modnie wyglądało, ale zarazem będzie funkcjonalne. Czasem wystarczą niewielkie zmiany, aby nasze cztery ściany nabrały zupełnie nowego wyglądu. I tak, na przykład decydując się na rolety okienne, żaluzje, firany czy też zasłony możemy nadać mieszkaniu charakteru. To na jakie dekoracje okien się zdecydujemy zależy już tylko od nas i naszych upodobań, a wybór w tej kwestii jest spory. W dzisiejszym wpisie kilka słów na ten temat.

Rolety okienne, żaluzje, firany i zasłony, czyli słów kilka o dekoracji okien

Rolety okienne, żaluzje, firany i zasłony, czyli słów kilka o dekoracji okien

Rolety do okien, żaluzje, firany oraz zasłony stanowią zarówno dekoracje okien, jak i mają do spełnienia pewne zadania. Przede wszystkim chronią one mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem, przed nagrzaniem, a czasem również przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Tak, tak. Nie oszukujmy się. Nierzadko zasłaniamy okna właśnie przed sąsiadami. Wybierając dekoracje do okien warto więc pomyśleć o ich funkcjonalności, ale także o tym, jak będą się one prezentowały i komponowały z wystrojem danego wnętrza. W każdym pomieszczeniu – czy to w łazience, kuchni, sypialni, czy też w pokoju dziennym możemy dobierać dekoracje okien według własnych upodobań. Dopasowanie ich do wystroju wnętrza to jednak podstawa. Przecie nieładnie będą wyglądały zbyt długie firanki, pstrokate wzory lub zbyt stonowane kolory rolet, gdy nasze mieszkanie jest w całkowicie innym stylu!

Rolety, żaluzje czy też firany?

Jeszcze do niedawna w oknach większości domów zobaczyć można było białe lub kremowe koronkowe firany. To taka nasza tradycja, a może raczej przymus spowodowany brakiem innych rozwiązań. Gdy pojawiły się pierwsze żaluzje zaczęliśmy wprowadzać do naszych domów nieco nowoczesności. W obecnych czasach mamy o wiele większe możliwości. Są przeróżne rolety okienne, są żaluzje, które nie przypominają już tych pierwszych, klasycznych egzemplarzy, są też i firanki w o wiele ciekawsze wzory.

Rolety okienne – które wybrać?

Rolety okienne pojawiły się jako ostatnie, a jest ich już tyle rodzajów, że ciężko wybrać jedne. Różnią się one nie tylko wyglądem, funkcjonalnością, ale też materiałem z jakiego zostały wykonane. Każde z nich można świetnie dopasować do wnętrza. Rolety ekranowe, dachowe, zaciemniające, rzymskie, plisowane, bambusowe, rolety dzień-noc – to chyba te najbardziej popularne. Rolety ekranowe zwane też kasetowymi to te posiadające łańcuszek, którym możemy zwijać je ręcznie. Do ich wykonania najczęściej stosuje się poliester, a duży wybór rozmiarów pozwala na dopasowanie ich praktycznie do każdego okna. Warto wspomnieć jeszcze o roletach dachowych, które zostały przystosowane do montażu w oknach dachowych(pamiętacie, o oknach na poddaszu pisałam Wam tutaj). Ich budowa powoduje, że dobrze przylegają do okien, nie zwijają się ani też nie rozwijają, gdy tego nie chcemy.

Rolety Itzala.pl

Poszukując tanich, funkcjonalnych i pięknych rolet oraz żaluzji warto odwiedzić stronę www.itzala.pl. To sklep “młodszej siostry” marki VELUX, gdzie można kupić oryginalne i tańsze o 15% rolety VELUX, a także produkty marki Itzala. Oferowane w sklepie markizy, rolety zaciemniające, rolety dekoracyjne czy żaluzje to produkty najwyższej jakości dostępne w bardzo przystępnych cenach. Rolety Itzala pasują do okien dachowych np. VELUX. W zależności od wybranej rolety będą one spełniały funkcje dekoracyjne lub zaciemniające.

Żaluzje też są piękne

Dobrze dopasowane do wnętrza żaluzje również będą świetnym wykończeniem wystroju. Żaluzje dostępne są w różnych kolorach, a czasem i wzorach. Pamiętajcie także i o tym, że na rynku obecne są również żaluzje do okien dachowych. Tak więc i na poddaszu można nieco pokombinować z wystrojem wnętrza.

Nie do końca tradycyjne firany

Dla osób, które nie wyobrażają sobie okien bez firan, a jednak chciałyby wprowadzić nieco nowoczesności do swoich mieszkań również coś się znajdzie. Dostępne obecnie na rynku firany już nie przypominają tych dawnych, tradycyjnych. Piękne wzory, kolory i ciekawe stylizacje z ich wykorzystaniem sprawiają, że upiększą niejedno wnętrze.

A co z zasłonami?

Zasłony od dawien dawna łączone były z firanami. Nie mogło być inaczej, gdy jedynymi dostępnymi na rynku dekoracjami okiennymi były właśnie one. W nieco nowoczesnym wydaniu zasłony bywają łączone z roletami czy też z żaluzjami. To świetne, funkcjonalne i oryginalne połączenie, które według mnie wygląda super!


Na jakie dekoracje do okien Wy się zdecydowałyście? Znacie sklep Itzala.pl? Gdzie kupujecie rolety – stacjonarnie, czy na internecie?

 

artykuł sponsorowany

Close