590powodów ...aby kupować polskie produkty - Dom na obcasach

Kupowanie polskich produktów niesie za sobą wiele korzyści. Wiecie o tym na pewno. Ale czy wiecie jak rozpoznać, który produkt jest nasz, polski? No, z tym jest już pewnie nieco gorzej. Zachęcam Was dzisiaj do wspierania i promowania akcji “590powodów”. Co to za akcja? Już wyjaśniam.

590powodów ...aby kupować polskie produkty

“590powodów” …aby kupować polskie produkty

Akcja “590 powodów” powstała po to, aby zachęcać do kupowania polskich produktów, wyjaśniać jak je rozpoznać, przedstawiać zalety wyboru tego co polskie. Nie ulega wątpliwości, że kupując towary wyprodukowane w naszym kraju wspieramy gospodarkę – zwiększa się PKB, zmniejsza się bezrobocie, polskie firmy mają zbyt, a my możemy cieszyć się produktami wysokiej jakości. Wiadomo, że to ciągnie za sobą inne dziedziny. Zwiększają się pensje, emerytury, poprawia się jakość służby zdrowia, oświaty i wielu innych elementów. Prawda, że sporo? A wystarczy tak niewiele.

Kupując polskie produkty pieniądze zostają w kraju – trafiają do polskiego przedsiębiorcy, który zarabiając zwiększa swoją działalność, zatrudnia więcej ludzi, płaci wyższe pensje. Podatki, które przedsiębiorcy płacą na terenie naszego kraju zwiększają budżet państwa, a co za tym idzie są one przeznaczane na służbę zdrowia, rozbudowę dróg, szkół, boisk, poprawę jakości życia.

“590powodów” – jak rozpoznać polskie produkty?

Nazwa akcji nie jest przypadkowa. Tak, tak. To “590”, nie znalazło się tutaj bez powodu. Najlepszym, a może najprostszym sposobem identyfikacji polskich produktów jest weryfikacja kodu kreskowego. Gdy zaczyna się on od cyfr “590” możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z produktem wyprodukowanym lub dystrybuowanym przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w Polsce.

Poza kodem kreskowym można również szukać informacji – “wyprodukowano w Polsce” lub loga akcji “590powodów”.

590powodów ...aby kupować polskie produkty

Przedsiębiorco, Ty też możesz dołączyć do akcji “590powodów”

Każdy przedsiębiorca produkujący polskie produkty może dołączyć do akcji. Udział w niej jest bezpłatny. Przyłączając się do akcji zyskujesz możliwość umieszczenia jej emblematu na swoich produktach, a także wykorzystania bezpłatnych materiałów opracowanych na jej potrzeby. Najważniejszą korzyścią płynącą z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jest wspieranie polskich produktów i informacja docierająca do klientów – że jesteś z Polski i dbasz o rozwój naszego kraju.

Uczestnicząc w akcji “590powodów” możesz zgłosić swoją firmę do Mapy Marek, czyli przewodnika dla konsumentów informującego ich o tym, że Twoje przedsiębiorstwo produkuje w Polsce.


Słyszeliście wcześniej o akcji “590powodów”? Wiedzieliście jak zidentyfikować w sklepie polskie produkty? Mam nadzieje, że przybliżyłam Wam nieco korzyści płynące z wyboru polskich produktów i udało mi się zachęcić Was do tego.

A na koniec namawiam Was jeszcze do rozpowszechniania informacji o akcji. Im więcej osób będzie o niej wiedziało, tym większa szansa na rozwój polskiej gospodarki.

Close