590powodów ...aby kupować polskie produkty - Dom na obcasach

Kupowanie polskich produktów niesie za sobą wiele korzyści. Wiecie o tym na pewno. Ale czy wiecie jak rozpoznać, który produkt jest nasz, polski? No, z tym jest już pewnie nieco gorzej. Zachęcam Was dzisiaj do wspierania i promowania akcji “590powodów”. Co to za akcja? Już wyjaśniam.

590powodów ...aby kupować polskie produkty

“590powodów” …aby kupować polskie produkty

Akcja “590 powodów” powstała po to, aby zachęcać do kupowania polskich produktów, wyjaśniać jak je rozpoznać, przedstawiać zalety wyboru tego co polskie. Nie ulega wątpliwości, że kupując towary wyprodukowane w naszym kraju wspieramy gospodarkę – zwiększa się PKB, zmniejsza się bezrobocie, polskie firmy mają zbyt, a my możemy cieszyć się produktami wysokiej jakości. Wiadomo, że to ciągnie za sobą inne dziedziny. Zwiększają się pensje, emerytury, poprawia się jakość służby zdrowia, oświaty i wielu innych elementów. Prawda, że sporo? A wystarczy tak niewiele.

Kupując polskie produkty pieniądze zostają w kraju – trafiają do polskiego przedsiębiorcy, który zarabiając zwiększa swoją działalność, zatrudnia więcej ludzi, płaci wyższe pensje. Podatki, które przedsiębiorcy płacą na terenie naszego kraju zwiększają budżet państwa, a co za tym idzie są one przeznaczane na służbę zdrowia, rozbudowę dróg, szkół, boisk, poprawę jakości życia.

“590powodów” – jak rozpoznać polskie produkty?

Nazwa akcji nie jest przypadkowa. Tak, tak. To “590”, nie znalazło się tutaj bez powodu. Najlepszym, a może najprostszym sposobem identyfikacji polskich produktów jest weryfikacja kodu kreskowego. Gdy zaczyna się on od cyfr “590” możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z produktem wyprodukowanym lub dystrybuowanym przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w Polsce.

Poza kodem kreskowym można również szukać informacji – “wyprodukowano w Polsce” lub loga akcji “590powodów”.

590powodów ...aby kupować polskie produkty

Przedsiębiorco, Ty też możesz dołączyć do akcji “590powodów”

Każdy przedsiębiorca produkujący polskie produkty może dołączyć do akcji. Udział w niej jest bezpłatny. Przyłączając się do akcji zyskujesz możliwość umieszczenia jej emblematu na swoich produktach, a także wykorzystania bezpłatnych materiałów opracowanych na jej potrzeby. Najważniejszą korzyścią płynącą z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jest wspieranie polskich produktów i informacja docierająca do klientów – że jesteś z Polski i dbasz o rozwój naszego kraju.

Uczestnicząc w akcji “590powodów” możesz zgłosić swoją firmę do Mapy Marek, czyli przewodnika dla konsumentów informującego ich o tym, że Twoje przedsiębiorstwo produkuje w Polsce.


Słyszeliście wcześniej o akcji “590powodów”? Wiedzieliście jak zidentyfikować w sklepie polskie produkty? Mam nadzieje, że przybliżyłam Wam nieco korzyści płynące z wyboru polskich produktów i udało mi się zachęcić Was do tego.

A na koniec namawiam Was jeszcze do rozpowszechniania informacji o akcji. Im więcej osób będzie o niej wiedziało, tym większa szansa na rozwój polskiej gospodarki.

 • Magdalena G

  fajna akcja:)

 • Zawsze uważałam, że powinno się wspierać swoich 🙂

 • Bardzo fajny post 🙂 Ja lubię i kupuję polskie produkty – są świetnej jakości 🙂

  • Zgadzam się z Tobą 🙂 Wiele polskich produktów jest świetnej jakości, więc kupując je nie dość, że wspieramy gospodarkę, to jeszcze zyskujemy super produkty 🙂

 • Od kilku lat bardziej na skład patrzę niż na to, skąd produkt pochodzi.

 • Od teraz postaram się zwracać na to uwagę! Przyznam się, że do tej pory zwracałam na to uwagę tylko przy wyborze warzyw i owoców

 • Agnieszka

  Ja zwracam na to uwagę. Zagraniczne są często tańsze, ale mają gorszy skład 🙂

 • Takie akcje są bardzo przydatne.
  Ja od jakiegoś czasu zwracam na to uwagę i wolę kupować polskie produkty – żywność, kosmetyki, a nawet niektóre urządzenia.
  Wspierajmy rodzime biznesy 🙂
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Nie jest to moim głównym celem, ale kiedy mam wybór, staram się sięgać po polskie produkty. Jednak kiedy mam coś lepszego z innego kraju też za lepszą cenę, to z naszych rezygnuje. Jednak nie jest mi to obojętne i tak mam kilka marek, którym jestem wierna.

  • Wiadomo. Najlepiej patrzeć na skład. 🙂 Bardzo często jednak produkty polskie są wysokiej jakości i warto wtedy po nie sięgać, zamiast wybierać te z zagranicy 🙂

 • Nie słyszałam o tej akcji, ale teraz będę pamiętać. Zawsze staram się wybierać polskie produkty. I często na etykietach widzę napis “produkt polski” na tle polskiej flagi. O tym kodzie kreskowym nie wiedziałam, że 590 to nasze. Będę teraz zwracać większą uwagę.

 • Nie słyszałam o tej akcji, ale warto mieć świadomość jak rozpoznać rodzimy produkt i wspierać krajowych przedsiębiorców. Wiem, że większość z nas sugeruje się w pierwszej kolejności ceną, ale czasem Polski produkt wcale nie jest droższy od zagranicznego, a wręcz przeciwnie jest tańszy lub po prostu lepszy jakościowo.

 • Zawsze mam duże wątpliwości, co do takich akcji. Po pierwsze bardzo trudno sprawdzić, czy Polski, to naprawdę polski, bo powiązania kapitałowe są bardzo poplątane. A nawet, jak polski producent, to niekoniecznie płaci podatki w naszym kraju, bo wielu korzysta z tzw. “optymalizacji podatkowej”. Po trzecie polski producent może się zachowywać wyjątkowo nieetycznie wobec polskich pracowników – była nie tak dawno afera związana z polską gwiazdą przedsiębiorczości, który zostawił całkiem sporą grupę swoich pracowników na lodzie. Dużo bliższe jest mi kupowanie produktów lokalnych, składających się ze zdrowych składników i produkujących odpowiedzialnie (nie korzystających z pracy nieletnich w Bangladeszu, czy drzewa z Puszczy Białowieskiej)

  • Co do tego masz rację. Stawianie na lokalne produkty jest chyba najlepszym wyjściem. Nie dość, że ma się pewność, iż produkt pochodzi z Polski, to jeszcze taki lokalny towar jest zazwyczaj najwyższej jakości.

   • Najważniejsze, że wspiera się wtedy drobnych, lokalnych przedsiębiorców lub rolników, którym to wsparcie jest najbardziej potrzebne. A zazwyczaj jest to też lepsze jakościowo jedzenie…

 • O, nie słyszałam o akcji, ciekawa. Ale faktycznie wymaga zweryfikowania. Gdy dostawca jest mały to jeszcze wiadomo, że faktycznie jest to produkt “polski”, ale korporacje radzą sobie jak mogą i zlecają po taniości, więc ja tu być mądrym… 🙂

 • Dobrze wiedzieć jak rozpoznać polski produkt, teraz z pewnością będę zwracać na to większą uwagę.

 • Co prawda nie zawsze wyznacznikiem w podejmowaniu decyzji przy robieniu zakupów jest, gdzie produkt został wyprodukowany (patrzę na skład) – to staram się kupować polskie produkty.

 • Ha! A ja zastanawiałam się czy,, wejść,, w tą akcję 😉

 • Akcja przydatna, jednak nie zawsze sprawdza się w praktyce. Wiele osób w tym ja wybierając produkt kieruje się również składem a tutaj polskie produkty nie zawsze mają czym się pochwalić ;/

 • Warto się włączyć. A Goplana u nas gości dość często 😉