Wishlista gier planszowych - TOP10 najciekawszych gier - Dom na...

Gry planszowe to wspomnienie mojego dzieciństwa. Pamiętam, jak co niedzielę siadaliśmy całą rodzinką – rodzice, rodzeństwo oraz ja i graliśmy w przeróżne gry. Nie było wtedy komputerów, a nawet jak się pojawiły, to i tak wybieraliśmy wspólną zabawę i spędzanie czasu razem, a nie telewizor lub komputer. Na szczęście coraz więcej osób powraca do takich praktyk. I dobrze! Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać w fajną grę planszową ze swoimi pociechami albo po prostu ze znajomymi czy też przyjaciółmi. Gry planszowe to fajna zabawa także dla dorosłych. Zapraszam Was na kolejny wpis z cyklu lista życzeń – dzisiaj na tapecie wishlista gier planszowych.

Wishlista gier planszowych - TOP10 najciekawszych gier

Wishlista gier planszowych – miejsca 1-3

1. Hasbro Monopoly Ultimate Banking PL

Moją ulubioną grą planszową już od wielu, wielu lat jest EuroBusiness, czyli popularne Monopoly. Dalej posiadam starą wersję tej gry i w pierwszej kolejności chciałabym kupić nowe Monopoly. Wersją, którą widziałabym najchętniej w swojej szafce z grami jest Hasbro Monopoly Ultimate Banking PL.

Dlaczego właśnie ta?

Ano dlatego, iż jest to wersja mocno unowocześniona. Gracz dokonując transakcji skanuje karty dołączonym do zestawu czytnikiem. W zestawie oprócz kart wyposażonych w kod oraz terminala kart płatniczych znajdują się również: plansza do gry, pionki, domy, kostki oraz instrukcja. Gra przeznaczona jest dla graczy od 8 lat.

2. Hasbro Gra Powiedz to

Drugą grą znajdującą się na mojej wishliście jest Hasbro Gra Powiedz to. Jest to zabawa przeznaczona dla graczy od 16 roku życia. W jednym czasie w grze może brać udział od 2 do 4 uczestników. Gra Powiedz to polega na odgadywaniu tego, co mówią gracze Twojej drużyny. Cała trudność w tym, że gracz wypowiadający skomplikowane słowa, mówi mając włożony do buzi znajdujący się w zestawie ustnik utrudniający mowę!

Myślę, że ta gra sprawdzi się świetnie przy okazji spotkań ze znajomymi, np. przy grillu. Kto powiedział, że trzeba tylko rozmawiać i jeść. Można się przecież nieźle wspólnie bawić.

3. Galakta Horror w Arkham LCG

Od kiedy pierwszy raz usłyszałam o tej grze od razu zapragnęłam ją mieć. Horror w Arkham to połączenie gry karcianej oraz gier fabularnych. Aby w pełni ją opisać musiałabym poświęcić na to osobny wpis, więc ograniczę się do kilku zdań. Horror w Arkham to gra, w której gracze wcielają się w postacie badaczy(z wszystkimi ich zaletami i wadami), którzy działając zgodnie z wybraną kampanią lub scenariuszem próbują wypełnić misje. Gra Horror w Arkham jest grą LCG oznacza to, że wydawane są do niej nowe karty, co z kolei umożliwia modyfikowanie zakupionego wcześniej zastawu, a tym samym zwiększa atrakcyjność gry.

Wishlista gier planszowych - TOP10 najciekawszych gier

Wishlista gier planszowych – miejsca 4-10

Kolejnymi pozycjami, które warto mieć w domu, bo potrafią dostarczyć sporej dawki rozrywki są również: Galakta Star Wars Imperium Atakuje, Hobbity.Eu Piratoons, Rebel Takenoko, Rebel Wsiąść do Pociągu Europa, Rebel Splendor, Rebel Gra 7 Cudów Świata oraz nieśmiertelne Mattel Scrabble Original, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Galakta Star Wars Imperium Atakuje na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen. Ja co prawda się do nich nie zaliczam, ale gra bardzo mi się podoba i myślę, że będzie potrafiła dostarczyć sporej dawki rozrywki. Walka pomiędzy Imperium, a Sojuszem Rebeliantów to musi być ciekawe!

Podobnie jak wyżej wymienione planszówki, zaciekawiły mnie również gry Hobbity.Eu Piratoons oraz Rebel Takenoko. Obie przeznaczone są dla dzieci od 8 lat, a więc idealnie nadają się na wspólną rodzinną zabawę. W pierwszej z nich rekrutujesz piratów oraz budujesz swój statek. Z kolei Rebel Takenoko to coś dla fanów nieco spokojniejszych gier. Głównym zadaniem gracza jest przygotowanie oraz pielęgnacja ogrodu bambusowego. Na drodze do celu spotyka jednak przeszkody w postaci brzydkiej pogody oraz głodnej pandy, która zjada pędy bambusa.

Ostatnie trzy pozycje z mojej wishlisty to Rebel Wsiąść do Pociągu Europa, Rebel Splendor oraz Rebel Gra 7 Cudów Świata. Wszystkie z nich to gry przygodowe. We Wsiąść do Pociągu Europa gracz buduje dworce, pokonuje tunele, przemierza Europę. Splendor to gra dla miłośników ciągłej rywalizacji. Gracze wcielają się w kupców – nabywają kopalnie, środki transportu, sklepy i walczą o jak największy majątek. Z kolei w 7 Cudach Świata uczestnicy zabawy dowodzą swoim imperium – handlują z sąsiadami, prowadzą wojny(i tak przez trzy epoki).

Wishlista gier planszowych – kilka słów na koniec

Tak pokrótce przedstawia się moja wishlista gier planszowych. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mam nadzieje, że w tym roku uda mi się zakupić kilka pozycji. Duży wybór gier planszowych(i nie tylko takich) znajduje się w sklepie hulahop.pl. Ceny również są bardzo przystępne. Z resztą zaglądnijcie do sklepu, to przekonacie się o tym sami.


Znacie gry znajdujące się na mojej wishliście? Jakie pozycje Wy umieścilibyście na swoje liście?

Close