Szczotkowanie ciała na sucho - co warto wiedzieć? - Dom na obcasach

Pierwszy raz o szczotkowaniu ciała na sucho czytałam już jakiś czas temu. Zauroczona pobiegłam do drogerii i kupiłam odpowiednią szczotkę. Mój zachwyt był jednak krótkotrwały, a raczej po prostu zapominałam o regularnym wykonywaniu tego zabiegu. I tak niespodziewanie ostatnio znów trafiłam na artykuł o szczotkowaniu ciała na sucho i tym razem z mocnym postanowieniem wzięłam się za regularne szczotkowanie. Jak na razie po dwóch tygodniach kuracji widzę pierwsze efekty. Co daje szczotkowanie ciała na sucho? Dzisiaj będzie kilka słów na ten temat.

Szczotkowanie ciała na sucho - co warto wiedzieć?

Szczotkowanie ciała na sucho – co warto wiedzieć?

Na początku warto wspomnieć, iż szczotkowanie ciała na sucho to zabieg bardzo tani, prosty i szybki w przeprowadzeniu. Wszystko sprowadza się do zakupu szczotki(ja swoją kupiłam w Rossmannie za 12 zł) i wykonywaniu nią delikatnego masażu skóry. Jaką szczotkę wybrać? Najlepiej taką z naturalnym włosiem. Moja szczotka dodatkowo posiada wypustki masujące. Następnym razem kupię jednak szczotkę bez nich, gdyż podczas szczotkowania na sucho czasem odczuwam przez nie dyskomfort. Kupując szczotkę warto zwrócić uwagę na jej kształt, powinna ona dobrze układać się w dłoni. Z kolei do masowania skóry na plecach najlepiej wybrać szczotkę z długą rączką. Obecnie można kupić szczotki z odpinanymi rączkami i taka chyba będzie najlepsza. Wszystko zależy od tego, które partie ciała chcemy szczotkować.

Zabieg szczotkowania ciała można powtarzać codziennie, powinien on trwać około 5 minut. Aby przeprowadzić go prawidłowo skóra powinna być czysta i sucha. Zdecydowanie należy zmyć z niej wszelkie kosmetyki typu mleczko, krem czy balsam. Szczotkowanie zaczynamy od dolnych partii ciała, ruchy wykonujemy od dołu do góry. Brzuch oraz okolice piersi należy masować delikatnymi ruchami kolistymi, nie wolno wykonywać mocnych ruchów, ani dociskać szczotki do ciała. Po zakończeniu masażu powinno się opłukać ciało wodą oraz umyć szczotkę.

Co daje szczotkowanie ciała na sucho?

Przede wszystkim znacznie poprawia się wygląd skóry, staje się ona jędrna i napięta. Zabieg pozwala złuszczyć martwy naskórek oraz zapobiec wrastaniu włosków – działa jak peeling. Szczotkowanie ciała na sucho pomaga w pozbyciu się cellulitu. Masaż rozbija tkankę tłuszczową i pomaga w jej równomiernym rozłożeniu. Wykonując zabieg szczotkowania pobudza się również krążenie.

Poza znaczną poprawą wyglądu skóry, szczotkowanie ciała na sucho pozwala zredukować stres oraz usunąć toksyny i wszelkie szkodliwe produkty przemiany materii z organizmu.

Szczotkowanie ciała na sucho - co warto wiedzieć?

Pierwsze efekty szczotkowania ciała na sucho

Na początku wspomniałam Wam, że widzę pierwsze efekty regularnego wykonywania zabiegu szczotkowania. Oczywiście po dwóch tygodniach nie spodziewajcie się cudów, ale mogę z całą pewnością stwierdzić, że moja skóra stała się o wiele gładsza. Wygląda nieco lepiej i co najważniejsze dla mnie, zauważyłam poprawę jeśli chodzi o kwestie wrastających włosków po goleniu – jest ich zdecydowanie mniej! Choćby dla tego efektu warto szczotkować ciało na sucho.

Parę dni temu kupiłam także szczotkę do masażu skóry na twarzy. Z tego co przeczytałam, poza poprawą wyglądu i krążenia, zabieg szczotkowania skóry twarzy powinien znacznie zwęzić pory. Mam nadzieję, że faktycznie tak się stanie.

O efektach zabiegu szczotkowania skóry na sucho na pewno napiszę Wam za jakiś czas. Myślę, że 2-3 miesiące powinny przynieść większe rezultaty.

A może któraś z Was regularnie wykonuje tego typu zabiegi? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

Close