Paczka w Ruchu. Jak nadać paczkę w kiosku RUCH-u? Dom na obcasach

Zakupy w Internecie to spora oszczędność czasu, pieniędzy i duży wybór towarów. Zazwyczaj pełnimy rolę kupującego, ale czasami występujemy również jako sprzedawcy. No, bo co zrobić z niepotrzebnymi nam już rzeczami, które są w całkiem dobrym stanie? Wymiana smartfonu na nowy, drukarki, a może nieudany zakup ubrań – po co trzymać w domu niepotrzebne rzeczy, skoro komuś mogą się przydać, a my odzyskamy część zainwestowanych w nie pieniędzy? Sprzedając w Internecie musimy pomyśleć o formie wysyłki naszego towaru. Warto wybrać rozwiązanie w dobrej cenie, ale i bezpieczne, aby nasza przesyłka dotarła w stanie nienaruszonym do odbiorcy. Całkiem niedawno dowiedziałam się, że usługa Paczka w Ruchu pozwala nadawać pojedyncze przesyłki osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej. To świetne rozwiązanie! Jako kupujący najczęściej decyduję się właśnie na odbiór w kiosku RUCH-u, a teraz jako sprzedający również mogę zaoferować taką formę dostawy!

Jak nadać paczkę w kiosku RUCH-u? Jak ją odebrać?

Zapraszam na kilka słów na ten temat.

Paczka w Ruchu. Jak nadać paczkę w kiosku RUCH-u?

Paczka w Ruchu – na czym to polega?

Odbiór paczek w kiosku RUCH-u staje się coraz popularniejszy – coraz więcej sklepów internetowych i prywatnych sprzedawców decyduje się na udostępnienie kupującym tej formy dostawy. Jest ona o tyle wygodna, że kupujący wybiera kiosk, do którego chce, aby paczka została dostarczona, płaci za zakupy i oczekuje na SMS z wiadomością o możliwości odebrania przesyłki.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim paczka dostarczana jest do wybranego przez nas kiosku. Odbiór w punkcie to bardzo wygodna forma dostawy.

Przesyłka w Ruchu oczekuje na nas 5 dni od dnia otrzymania SMSa. Przesyłkę można odebrać w godzinach otwarcia danego kiosku RUCH-u. Mamy więc sporo czasu na zgłoszenie się po paczkę.

Jak odebrać paczkę w kiosku RUCH-u?

Proces odbioru paczki jest bardzo prosty. Najpierw otrzymujemy SMSa z numerem przesyłki, adresem punktu, do którego została ona zamówiona oraz kodem odbioru. Z tym SMSem należy udać się do kiosku RUCH-u, w którym znajduje się nasza paczka i poinformować sprzedawcę o chęci odebrania przesyłki. Następnie sprzedawca zapyta o kod odbioru i otrzymasz swoją przesyłkę. Proste, prawda?

Jak nadać paczkę w kiosku RUCH-u?

Nadanie paczki jest równie proste jak jej odebranie. Ba! Nadanie jest chyba jeszcze prostsze. Wystarczy na stronie internetowej usługi Paczka w Ruchu wygenerować kod nadania lub etykietę adresową i zanieść przesyłkę do wybranego kiosku RUCH-u. Paczka zostanie wysłana do wybranego przez Ciebie punktu, a odbiorca będzie mógł ją odebrać po otrzymaniu SMSa z kodem odbioru.

Paczka w Ruchu. Jak nadać paczkę w kiosku RUCH-u?

Nadanie paczki krok po kroku, czyli moja paczka jedzie do odbiorcy

Aby nadać pojedynczą paczkę odwiedź stronę internetową usługi Paczka w Ruchu – https://www.paczkawruchu.pl/ i wejdź w zakładkę Nadaj paczkę , a następnie kliknij w przycisk „Nadaj paczkę” . W kolejnym kroku zostaniesz poproszona o wybranie kiosku, z którego chcesz nadać paczkę, podanie metody wprowadzania (list przewozowy lub kod nadania), uzupełnienie danych odbiorcy, podanie kiosku, do którego przesyłka ma zostać dostarczona oraz wybranie rodzaju paczki.

Wybierając list przewozowy jako metodę wprowadzania, otrzymasz go w formacie PDF. Następnie list należy wydrukować i nakleić na paczce. Jeśli zdecydujesz się na opcję kod nadania, wówczas otrzymasz specjalny kod, który należy będzie podać sprzedawcy w kiosku, podczas nadawania paczki.

Do wyboru masz również dwa rodzaje paczki – Standard Paczka oraz Mini Paczka. Standard Paczka dotyczy przesyłek o wadze do 20 kg i wymiarach 20x30x50cm. Z kolei Mini Paczka to przesyłki o wadze do 1 kg i wymiarach 20x30x50cm.

Na koniec kliknij w przycisk podsumowanie. Twoim oczom ukaże się strona z wybraną opcją paczki oraz informacją o płatności. Za przesyłkę zapłacić można bezpośrednio w kiosku RUCHU-u, podczas nadawania paczki.

Jak widać nadanie przesyłki jest niezwykle proste, a ceny paczek są bardzo korzystne! Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat usługi Paczka w Ruchu odwiedź stronę internetową podaną wyżej lub po prostu wpisz w wyszukiwarce hasło “kiosk, ruch, paczka”.

Zalety korzystania z usługi Paczka w Ruchu

Nadawanie paczki jest możliwe w każdym kiosku RUCH-u. Można je nadać łatwo, szybko i w atrakcyjnej cenie. Usługa Paczka W Ruchu to rozwiązanie tanie i zarazem bardzo wygodne zarówno ze strony sprzedającego – nadanie paczki, jak i kupującego – jej odbiór.

Jako kupujący możemy odebrać przesyłkę kiedy mamy na to czas i ochotę. Z kolei jako sprzedający posiadamy możliwość wyboru nadania paczki, w obojętnie którym kiosku – tam, gdzie akurat będzie nam najbliżej.


Jak dla mnie to rozwiązanie idealne! A co Wy myślicie na ten temat? Korzystaliście już z możliwości nadania paczki w kiosku RUCH-u?


Wpis powstał przy współpracy z RUCH S.A.

Close