4 filmy, które warto zobaczyć w Święta cz.2 - Dom na obcasach

W zeszłym roku pojawił się na blogu wpis o świątecznych filmach, które warto zobaczyć. Tym razem zrobiłam podobną listę, ale różnica polega na tym, iż są to filmy, które warto zobaczyć w Święta, ale nie są to produkcje o tematyce świątecznej. Polecane dzisiaj przeze mnie filmy to fajne produkcje, które śmiało można oglądać całą rodziną. Jest coś dla miłośników filmów przygodowych, akcji, romansów, a wszystko ze sporą dawką humoru.

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta cz.2

Duma i uprzedzenie

filmy, które warto zobaczyć w Święta

Długo broniłam się przed oglądnięciem Dumy i uprzedzenia w reżyserii Joe Wrighta. Nie ze względu na reżysera czy jakość filmu, ale ze względu na aktorów, a konkretnie aktorkę. Delikatnie mówiąc nie należę do grona fanów Keiry Knightley. Po kilku latach od premiery i bardzo pozytywnych komentarzach na temat produkcji i samej gry aktorskiej przełamałam się i postanowiłam film oglądnąć. Od tego czasu stałam się jego fanką. Naprawdę, ta produkcja to kawał dobrej roboty.

Duma i uprzedzenie Joe Wrighta jest adaptacją filmową powieści Jane Austen o takim samym tytule. Jeśli nie wiecie o co w niej chodzi, to już spieszę z wyjaśnieniami. Akcja zarówno filmu, jak i powieści rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX wieku i opowiada o życiu angielskich wyższych sfer – zwyczajach, zabawach, romansach. Najważniejszym wątkiem jest tutaj uczucie, które rodzi się pomiędzy wyniosłym i dumnym panem Darcy, a żywiołową, pewną siebie i sympatyczną panną Elżbietą Bennet. Lizzy, która jest dość otwartą osobą nie może zaakceptować sposobu bycia Darcy’ego i odrzuca jego oświadczyny…. Więcej nie napiszę, jeśli chcecie dowiedzieć się co działo się dalej musicie albo przeczytać książkę, albo oglądnąć film. Zachęcam i do jednego, i do drugiego.

Jedz, módl się, kochaj

filmy, które warto zobaczyć w Święta

Kolejna produkcja z mojej listy – filmy, które warto zobaczyć w Święta to Jedz, módl się kochaj. Ten film to także adaptacja powieści, tym razem autorstwa Elizabeth Gilbert. W postać głównej bohaterki wciela się Julia Roberts. Jedz, módl się, kochaj jest filmem biograficznym. Opowiada o życiu głównej bohaterki, jej zmaganiach się z codziennością, trudnymi decyzjami, które musi podjąć, aby wreszcie doświadczyć szczęścia i czuć spełnienie. Pomimo, iż na pozór Elizabeth prowadzi idealne życie – ma dobrą pracę, pieniądze, męża, to wcale nie jest szczęśliwa – nie tego pragnie. Postanawia wszystko rzucić – bierze rozwód i udaje się w podróż życia do Włoch, Indii i Indonezji…

Co najbardziej podoba mi się w tej książce i filmie? Odwaga jaką wykazuje się główna bohaterka. Czując, że nie jest szczęśliwa postanawia wszystko rzucić i zawalczyć o własne życie, takie jakie jej będzie pasowało. Szuka nie tylko szczęścia, ale przede wszystkim próbuje odnaleźć samą siebie. Oczywiście w filmie nie brakuje wielu zabawnych sytuacji, z resztą podobnie jak i w przypadku Dumy i uprzedzenia.

Kryptonim U.N.C.L.E.

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta cz.2

Nikt nie powiedział, że podczas Świąt trzeba oglądać albo same świąteczne filmy, albo romanse. Moja trzecia propozycja to Kryptonim U.N.C.L.E. Jest to film przygodowy, można powiedzieć, że szpiegowski, a zarazem nie brakuje w nim wielu zabawnych sytuacji.

Grupa agentów CIA i KGB współpracuje ze sobą w celu zniszczenia tajemniczej grupy przestępczej, która zajmuje się produkcją broni jądrowej. Oczywiście każda z agencji chciałaby przechwycić plany tej broni dla swojego kraju. Akcja filmu toczy się w czasach powojennych, co dodatkowo wpływa na relacje pomiędzy głównymi bohaterami. Jak można się jednak spodziewać pomimo różnic agenci wrogich sobie państw zaprzyjaźniają się…

Reżyserem Kryptonimu U.N.C.L.E. jest Guy Ritchie, a odtwórcami głównych ról Henry Cavill(czyli niepokonany i mega przystojny Superman), Armie Hammer oraz Alicia Vikander.

Ocean’s Eleven i pozostałe części

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta cz.2

Pozostając w temacie filmów przygodowych chciałabym Wam polecić serię Ocean’s, która składa się z trzech filmów: Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra, Ocean’s Twelve: Dogrywka oraz Ocean’s Thirteen. Wszystkie trzy produkcje opowiadają o przygodach grupy przyjaciół, których łączy wspólne zainteresowanie/umiejętności/praca, a mianowicie kradzieże. Tak, nie przewidzieliście się. Nie są to jednak zwykłe kradzieże, ale takie na dużą skalę z dokładnie opracowanym planem działania. W związku z fachem jakim trudnią się Danny Ocean i jego grupa, często spotykają ich liczne przygody i nieoczekiwane sytuacje.

Wszystkie trzy filmy to kawał dobrego kina. Jest akcja, jest humor i masa popularnych aktorów w obsadzie – George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon, Andy Garcia, Catherine Zeta-Jones, Al Pacino i inni. Nieźle, nie? Jeśli chcecie się pośmiać, a przy okazji zobaczyć niezłą grę aktorską zachęcam do obejrzenia tych filmów.


Jak Wam się podobają proponowane przeze mnie filmy, które warto zobaczyć w Święta? Oglądaliście już któryś? Co o nich myślicie?