Jak udekorować wielkanocny stół? - Dom na obcasach

Przygotowując wielkanocne śniadanie lub obiad warto zadbać o to by na stole pojawiły się tradycyjne potrawy. Jedzenie to jednak na wszystko. Świąteczny nastrój wprowadzają także różne dekoracje i dodatki. I tak jak podczas Bożego Narodzenia są to sianko, figurka maleńkiego Jezusa czy też opłatek, tak podczas Wielkanocy będzie to baranek, pisanki, bazie, a także żonkile. Tego typu dekoracje wprowadzają nas w odpowiedni nastrój i pozwalają poczuć tą specyficzną atmosferę Świąt. Dzięki temu zwykły posiłek nabiera zupełnie innego wymiaru. Celebrujemy go, czynimy uroczystym, aby zaznaczyć wielkość i wagę danych Świąt. Zapraszam Was dzisiaj na kilka propozycji, jak udekorować wielkanocny stół.

Jak udekorować wielkanocny stół?

Jak udekorować wielkanocny stół?
Jak udekorować wielkanocny stół?

Obrus

Pierwsza i podstawowa rzecz na stole to obrus. Na świąteczny stół najczęściej wybierany jest ten koloru białego lub ecru. Bardzo dobrze będzie również prezentował się obrus z motywem świątecznym.

Uroczysta zastawa stołowa

Wiele z nas posiada w domu zastawy stołowe na specjalne okazje. Święta na pewno są jedną z nich. To wtedy wyciągamy najlepsze talerze i szklanki, aby jeszcze bardziej uczcić ten wyjątkowy czas.

Kwiaty – żonkile, tulipany, bratki

W tym roku Wielkanoc wypada dość wcześnie i dodatkowo pogoda nie dopisuje, więc w ogródkach mało jeszcze kwiatów. Na szczęście w sklepach można kupić piękne bukiety żonkili, tulipanów oraz bratki w doniczce. To kwiaty, które świetnie prezentują się na świątecznym stole.

Jak udekorować wielkanocny stół?
Jak udekorować wielkanocny stół?
Jak udekorować wielkanocny stół?

Baranek, zajączek, pisanki

Święta wielkanocne nie mogą odbyć się bez baranka, zajączka i pisanek. To elementy, które najbardziej kojarzą się nam z wielkanocnymi dekoracjami i najczęściej można je znaleźć na świątecznym stole.

Bukszpan, bazie

Kolejnymi charakterystycznymi motywami wielkanocnymi są bazie oraz bukszpan. W połączeniu z żonkilami czy też tulipanami stanowią piękną dekorację stołu. Bukszpanem ozdabia się również koszyki ze święconkami.

Jak udekorować wielkanocny stół?
Jak udekorować wielkanocny stół?

Świece, wieńce

Podobnie jak na Boże Narodzenie, tak i na Wielkanoc bardzo fajną dekoracją domu są wieńce. Można je zawiesić na drzwiach, a takie mniejsze z kolei świetnie będą się prezentowały na stole. Oprócz wieńca bardzo popularnymi ozdobami wielkanocnymi są wszelkiego rodzaju świece w kształcie baranka, zajączka czy też pisanki.

Jak udekorować wielkanocny stół?
Jak udekorować wielkanocny stół?

Jak udekorować wielkanocny stół? – Ręcznie przygotowane ozdoby

Wymienione przeze mnie wyżej ozdoby można kupić w sklepie, ale większość z nich da się również zrobić samemu. Wieńce, pudełeczka, bukiety z kwiatów, bukszpanu i bazi, ozdoby z serwetek – to wszystko można przygotować w domu. Popatrzcie z resztą sami. Uszate pudełka na Wielkanoc, które mogą być zarówno ozdobą, jak i drobnym upominkiem(np. ze słodyczami w środku) proponuje Weronika. Z kolei u Magdaleny możecie znaleźć poradnik Jak zrobić wielkanocny wieniec.

A Wy dekorujecie mieszkania na Wielkanoc? Po jakie ozdoby sięgacie najczęściej?

Close