Czarne lakiery do paznokci do 10 zł - test - Dom na obcasach

Zadbane i ładnie wymalowane paznokcie dodają nam szyku i są uzupełnieniem niejednego zestawu. Nadają one charakter nie tylko stylizacji, ale przede wszystkim nam samym. Zdecydowanie najlepiej czuję się z ciemnymi kolorami na paznokciach i po takie sięgam najczęściej. Dzisiaj na blogu czarne lakiery do paznokci, które można kupić w większości drogerii za mniej niż 10 zł.

Czarne lakiery do paznokci do 10 zł – test

Czarne lakiery do paznokci do 10 zł - test

BeBeauty, Long Lasting Nail Enamel – 5

Lakiery sprzedawane w Biedronce pod marką BeBeauty produkowane są przez firmę Bell. Ich cena jest całkiem przystępna, gdyż kosmetyk kosztuje około 5 zł, a dodatkowo bardzo często lakiery można kupić po promocji w cenie 3,50zł. Pędzelek jest dość wąski, ale lakier dobrze rozprowadza się po płytce paznokcia. Niestety trzeba na nią nanieść większą ilość lakieru, gdyż słabo kryje, a czas oczekiwania na wyschnięcie kosmetyku mocno się wydłuża. Plusem lakieru do paznokci BeBeauty jest fakt, że nie odpryskuje, a także dość długo i dobrze się trzyma na paznokciu, bo około 5 dni.

Pojemność: 8ml
Cena: 5 zł

Essence, The Gel Nail Polish – 46 black is back

Kosmetyki Essence to jedne z moich ulubionych. Szczególnie lakiery do paznokci, tusze do rzęs oraz kredki do oczu i podkłady. Kupując czarny lakier od Essence byłam pewna jego idealnego działania… No właśnie, tym razem trochę się przeliczyłam. Nie wiem, czy ja akurat mam pecha i trafiłam na jakiś bubel, ale szczoteczka nie jest taka jak w poprzednich lakierach tej marki, dodatkowo ma włosie różnej długości tzn. wystają pojedyncze włoski. Przez taki stan rzeczy dokładne rozprowadzanie lakieru na paznokciu jest niemożliwe, a jeżeli już uda się wymalować paznokcie, to lakier schnie bardzo długo. Jeśli chodzi o trwałość także mam zastrzeżenia, lakier wytrzymuje niecałe 2 dni i odpryskuje. Prawdę powiedziawszy, to pierwszy taki przypadek w mojej długiej przygodzie z lakierami Essence. Używałam ich już naprawdę wiele, w różnych kolorach i zawsze dobrze pokrywały paznokcie, długo się utrzymywały, a pędzelek był wręcz idealnie wyprofilowany.

Pojemność: 8ml
Cena: 7 zł

Czarne lakiery do paznokci do 10 zł - test

Eveline, MiniMax quick dry & long lasting – 192

W przypadku lakierów Eveline MiniMax można śmiało powiedzieć, że bardzo dobrze kryją płytkę paznokcia, wystarczy jedno pomalowanie i żadne miejsca nie prześwitują, a lakier schnie bardzo szybko. Pędzelek także zalicza się do tych lepszych, jest szeroki i zaokrąglony na rogach. Jedyną wadę jaką widzę w przypadku tego lakieru, to czas jaki utrzymuje się on na paznokciu, jest to 2-3 dni, a więc nie jest on zbyt trwały.

Pojemność: 5ml
Cena: 6 zł

Lovely, Classic Nail Polish – 34

Ze wszystkich wymienionych tutaj przeze mnie czarnych lakierów do paznokci uważam, że Lovely Classic jest zdecydowanie najlepszy. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pędzelek jest dość wąski, ale bardzo dobrze się nim maluje. Jedno pomalowanie dokładnie pokrywa płytkę paznokcia, nic nie prześwituje, nie ma jaśniejszych i ciemniejszych miejsc. Lakier trzyma się na paznokciu około 4 dni. Czas schnięcia lakieru, to kwestia kilku minut.

Pojemność: 8ml
Cena: ok. 6zł

Czarne lakiery do paznokci do 10 zł - test

Miss Sporty, Lasting Color Gel Shine – 080

Jeśli chodzi o lakier Miss Sporty Lasting Color Gel Shine, to jest on dokładnie taki sam jak ten od BeBeauty. Trzeba nim pomalować kilka warstw, aby dobrze pokryć cały paznokieć, długo schnie, ale bardzo dobrze się trzyma – nawet do 5 dni. Pędzelek jest wąski, zaokrąglany i dobrze się nim maluje.

Pojemność: 7ml
Cena: 7 zł

Wibo, Extreme Nails – 34

Ostatnim już testowanym lakierem jest Wibo Extreme Nails. W tym przypadku pędzelek należy do grona tych tradycyjnych, wąskich i prostych. Dzięki temu można pomalować paznokcie bardzo dokładnie. Lakier kryje idealnie, dokładnie zakrywając całą płytkę paznokcia już przy pierwszym malowaniu i utrzymuje się na niej bez odprysków przez około 3 dni.

Pojemność: 8,5ml
Cena: 6 zł

Znacie te lakiery? Po które czarne lakiery do paznokci sięgacie najczęściej? A może w ogóle nie lubicie ciemnych kolorów?

Close