4 filmy, które warto zobaczyć w Święta - Dom na obcasach

Są takie książki i filmy, które wprowadzają nas w świąteczną atmosferę, i choć wiele z nich znamy już na pamięć, to i tak co roku oglądamy je ponownie. Wybrałam dla Was dzisiaj 4 filmy, które warto zobaczyć w Święta lub przed nimi, aby już wcześniej poczuć ducha Bożego Narodzenia.

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta

Kevin sam w domu/Home alone

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta

Chyba wszyscy znają historię Kevina. Film został wyprodukowany w 1990 roku, pierwszy raz w Polsce wyświetlony w 1992 i od tego czasu stał się przebojem świątecznym. Pamiętam jak parę lat temu żadna ze stacji telewizyjnych nie miała w planach puszczenia w święta Kevina. Były petycje i protesty i Kevin zawitał ponownie w TV. Osobiście nie wyobrażam sobie, aby mogło go zabraknąć, i choć znam obie części przygód niesfornego chłopca na pamięć, to Kevin jest taką świąteczną tradycją, jak karp na wigilijnym stole.

Dwanaście choinek/Twelve Trees of Christmas

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta

Film Dwanaście choinek spodoba się wszystkim, którzy lubią nie bardzo zawiłe, romantyczne historie ze szczęśliwym zakończeniem i świątecznym tłem. Bibliotekarka Cheri dowiaduje się, iż jej ukochana biblioteka, w której się wychowała ma zostać zamknięta, a budynek zrównany z ziemią. Rozpoczyna więc walkę o zachowanie nie tylko pracy, ale przede wszystkim miejsca, które dla lokalnej społeczności znaczy naprawdę wiele. W tym celu organizuje konkurs na najpiękniej ubraną choinkę licząc, że zmiękczy nim serce właścicielki nieruchomości i jej młodego wnuka.

Zaczarowana wystawa/Window Wonderland

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta

W podobnym klimacie jak Dwanaście choinek utrzymany jest także film Zaczarowana wystawa, który opowiada historię dwojga początkujących dekoratorów, Sloan i Jake’a rywalizujących o stanowisko głównego dekoratora w jednej z najlepszych galerii handlowych w Nowym Jorku. O ile Sloan jest ambitną, dokładną, punktualną i nieco sztywną osobą, o tyle Jake podchodzi do wszystkiego na luzie, ma artystyczną duszę i zupełnie nie przejmuje się opinią innych. W filmie nie brakuje zabawnych sytuacji, świątecznych dekoracji i romantycznej historii.

Opowieść wigilijna Carol/It’s Christmas, Carol!

4 filmy, które warto zobaczyć w Święta

Święta bez Kevina, to nie Święta. Podobnie jak i bez Opowieści wigilijnej. Adaptacji książki Karola Dickensa nakręcono wiele i co roku powstają nowe. Szukam tej najlepszej i jak na razie najbardziej spodobała mi się wersja Michaela Scotta It’s Christmas, Carol!. Film nie jest dokładną adaptacją książki, ale luźną jej interpretacją. Dickens’owym Scrooge’em jest tutaj pani prezes dużego wydawnictwa – Carol, która nie liczy się zupełnie z nikim i z niczym, co krok wykorzystując swoich podwładnych. Nienawidzi Świąt i odmawia pracownikom świątecznego urlopu. Jakby tego było mało tuż przed samym Bożym Narodzeniem zwalnia matkę wychowującą samotnie dwójkę dzieci. Miarka się przebrała, w nocy Carol nawiedza duch jej zmarłej szefowej…

Macie swoje ulubione filmy świąteczne bez których nie wyobrażacie sobie Bożego Narodzenia? Może podzielicie się ze mną tytułami?

Close